Buishof 3, Arkel
Een woning van 148 m² uit 2026, in de buurt Arkel-Industriegebied-Noord.
Waarde-indicatie
€ 584.000
middelste schatting, gemiddeld onderhouden · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Zonder geregistreerd energielabel is de marge ± 24%; met een label zou dat ± 22% zijn.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gemiddeld onderhoud. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.
- Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
- Bestemming recreatief woonwerklandschap, geen zuivere woonbestemming
- Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
- Verbouwingen die niet in de BAG staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
- Gebruiksoppervlakte148 m²
- Bouwjaar2026
- Prijs per m²€ 3.946voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in Arkel-Industriegebied-Noord naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.
| Bijzonderheid van deze woning | Effect op de prijs per m² |
|---|---|
| Bouwjaar 2026 Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode minder op dan gemiddeld. | omlaag |
| Woningtype niet vastgesteld Wij leiden het type af uit de vorm van het pand en de bebouwing eromheen. Bij deze woning is dat niet gelukt, dus rekent het model met het gemiddelde. | niet bekend |
| Geen energielabel geregistreerd Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd. | niet bekend |
| Staat van onderhoud en afwerking binnen Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is. | niet bekend |
Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in Arkel-Industriegebied-Noord. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.
Welke vraagprijs past bij Buishof 3?
Verwachte vraagprijs
€ 571.000
tussen € 459.000 en € 683.000
als de woning nu te koop komt, gemiddeld onderhouden
+2% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 584.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 584.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een woning in deze prijsklasse en in Arkel-Industriegebied-Noord verwachten we dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De gemeente Molenlanden, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 236
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 69%
- de middelste verkoop boven de vraagprijs
- 5%
Dat deze woning lager uitkomt dan die middelste verkoop, komt doordat in deze prijsklasse minder overboden wordt en een woning die nu te koop komt, gemiddeld iets hoger in de markt gezet wordt dan de woningen in deze cijfers, die al verkocht zijn.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Buishof 3 zich?
Een woning van deze waarde in Zuid-Holland was in oktober 2016 ongeveer € 275.000 waard en is nu € 584.000: +113% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Zuid-Holland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 281.000 | ± 29% | — |
| januari 2018 | € 310.000 | ± 28% | +10% |
| januari 2019 | € 343.000 | ± 28% | +11% |
| januari 2020 | € 366.000 | ± 27% | +7% |
| januari 2021 | € 399.000 | ± 27% | +9% |
| januari 2022 | € 477.000 | ± 26% | +20% |
| januari 2023 | € 484.000 | ± 26% | +1% |
| januari 2024 | € 489.000 | ± 25% | +1% |
| januari 2025 | € 544.000 | ± 25% | +11% |
| januari 2026 | € 574.000 | ± 24% | +5% |
| juni 2026 | € 584.000 | ± 24% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Zuid-Holland, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Zuid-Holland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Buishof 3?
| Postcode | 4241 GA |
|---|---|
| Woningtype | — |
| Gebruiksoppervlakte | 148 m² |
| Bouwjaar | 2026 |
| Perceeloppervlakte | 673 m² · aandeel in een kavel van 39.695 m² die met 59 woningen wordt gedeeld |
| Energielabel | Geen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online) |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.
Huizenprijzen in Arkel
| Gemiddelde verkoopprijs | € 498.365 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.221 |
| Gemiddelde verkooptijd | 31 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 41 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 48 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Overstroming | Beschermd, in een aangewezen risicogebied Nederland heeft dit gebied aangewezen als gebied met een potentieel significant overstromingsrisico langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein — de Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het valt onder het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
|---|---|
| Bestemming | Recreatief woonwerklandschap Volgens het geldende bestemmingsplan valt deze woning onder de bestemming "Recreatief woonwerklandschap" — geen zuivere woonbestemming. Wat er precies is toegestaan staat in de planregels; de gemeente kan die toelichten. |
De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt.
Waar let u op bij een woning uit 2026?
Gebouwd onder de aangescherpte energie-eisen; nieuwbouw van na medio 2018 is bovendien vrijwel altijd aardgasvrij. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode vanaf 2012 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Weinig periodetypische gebreken | Deze bouwperiode kent geen klassieke gebreken zoals asbest of betonrot. Aandachtspunten zitten eerder in de afwerking en in opleverpunten van de nieuwbouw dan in de constructie. |
|---|---|
| Kierdichte bouw vraagt om ventileren | Zeer goed geïsoleerde woningen zijn kierdicht gebouwd. Zonder goed gebruik van het ventilatiesysteem kan vocht- en binnenluchtkwaliteit een punt worden. |
Welke woningen liggen er nog meer aan de Buishof?
13 woningen. Bekijk de hele straat.
- Buishof 1
- Buishof 2
- Buishof 3
- Buishof 4
- Buishof 5
- Buishof 6
- Buishof 7
- Buishof 8
- Buishof 9
- Buishof 10
- Buishof 11
- Buishof 12
Veelgestelde vragen over Buishof 3
Wat is Buishof 3 in Arkel waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 444.000 en € 724.000: 148 m² maal € 3.946 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Arkel en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 24% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. De marge is hier extra breed doordat er geen energielabel geregistreerd is; met een label zou hij 22% zijn. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Buishof 3?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 571.000, tussen € 459.000 en € 683.000. De waarde-indicatie is € 584.000: we verwachten dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Arkel overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Buishof 3 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 399.000 in januari 2021 naar € 584.000 nu: +46%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Zuid-Holland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Buishof 3?
148 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Uit welk bouwjaar is Buishof 3?
Het bouwjaar is 2026, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Buishof 3?
Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.
Hoe groot is het perceel van Buishof 3?
Deze woning staat op een kadastraal perceel van 39.695 m² dat met 59 woningen wordt gedeeld — omgerekend ongeveer 673 m² per woning. Bron: de Kadastrale Kaart. De verdeling binnen het perceel staat in de eigendomsakte en kan afwijken.
Hoe snel verkopen woningen in Arkel?
Gemiddeld 31 dagen, gemeten over 41 verkopen in de afgelopen twaalf maanden.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.