Woningwaarde in de gemeente Woerden
De gemeente Woerden telt 23.206 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van € 435.000 (peiljaar 2025). De gemeente is matig stedelijk en 66% van de woningen is een koopwoning.
Let op: Woerden is ook de naam van een plaats. Deze pagina gaat over de héle gemeente, met 4 plaatsen erin. Zoekt u de plaats Woerden zelf — 18.123 woningen — kijk dan op de pagina van Woerden.
Woningtypes in de gemeente Woerden
| Type | Aandeel |
|---|---|
| Tussenwoning | 38% |
| Appartement | 30% |
| Hoekwoning | 16% |
| Vrijstaand | 10% |
| Twee-onder-een-kap | 6% |
De woningmarkt in de gemeente Woerden
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 641 verkopen in de hele gemeente.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 602.442 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 5.490 |
| Gemiddelde verkooptijd | 35 dagen |
| Nieuw te koop gezet | 756 woningen |
Opgeteld uit de plaatsen in deze gemeente en gewogen naar het aantal verkopen. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
De 4 plaatsen in de gemeente Woerden
Elke plaats heeft een eigen pagina met de buurten, de straten en de verkoopcijfers. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Woerden | 18.123 | € 588.325 | € 5.562 | 490 |
| Harmelen | 3.606 | € 696.490 | € 5.444 | 91 |
| Kamerik | 1.640 | € 620.547 | € 5.009 | 45 |
| Zegveld | 994 | € 438.733 | € 4.838 | 15 |
De prijzen gaan over de laatste twaalf maanden. Vanaf 20 verkopen tonen we ze gewoon; tussen 10 en 20 verkopen staan ze grijs, want dan is het niveau zo’n 7% onzeker. Onder de 10 verkopen staat een streepje: dan beschrijft een gemiddelde welke huizen toevallig verkocht zijn en niet de plaats.
WOZ-ontwikkeling
De gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Woerden ging van € 269.000 in 2018 naar € 435.000 in 2025 — een verandering van +61,7% over 7 jaar.
| Jaar | Gemiddelde WOZ-waarde | Verandering | Verhouding |
|---|---|---|---|
| 2018 | € 269.000 | — | |
| 2019 | € 287.000 | +6,7% | |
| 2020 | € 309.000 | +7,7% | |
| 2021 | € 328.000 | +6,1% | |
| 2022 | € 354.000 | +7,9% | |
| 2023 | € 405.000 | +14,4% | |
| 2024 | € 411.000 | +1,5% | |
| 2025 | € 435.000 | +5,8% |
De WOZ-waarde loopt achter op de markt: de peildatum ligt een jaar voor het belastingjaar. Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten, jaargangen 2018 tot en met 2025.
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Wijken in de gemeente Woerden
8 wijken, gesorteerd op het aantal woningen. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Woerden-Midden | 9.259 | 6 |
| Woerden-Oost | 4.572 | 5 |
| Woerden-West | 3.956 | 4 |
| Harmelen | 3.606 | 6 |
| Kamerik | 1.640 | 3 |
| Zegveld | 994 | 2 |
| Buitengebied Woerden-Oost | 168 | 3 |
| Buitengebied Woerden-West | 168 | 2 |
Buurten in de gemeente Woerden
31 buurten met woningen, op woningvoorraad gesorteerd. Klik een kolomkop voor een andere volgorde.
| Schilderskwartier | Wijk 01 Woerden-Midden | 2.751 | € 368.000 |
| Molenvliet-West | Wijk 02 Woerden-West | 2.311 | € 369.000 |
| Snel en Polanen | Wijk 03 Woerden-Oost | 2.261 | € 484.000 |
| Staatsliedenkwartier | Wijk 01 Woerden-Midden | 2.060 | € 468.000 |
| Harmelen-Zuid (dorp) | Wijk 06 Harmelen | 1.899 | € 443.000 |
| Bloemen- en Bomenkwartier | Wijk 01 Woerden-Midden | 1.899 | € 369.000 |
| Binnenstad | Wijk 01 Woerden-Midden | 1.605 | € 381.000 |
| Molenvliet-Oost | Wijk 02 Woerden-West | 1.491 | € 397.000 |
| Waterrijk | Wijk 03 Woerden-Oost | 1.137 | € 633.000 |
| Harmelen-Noord (dorp) | Wijk 06 Harmelen | 1.120 | € 411.000 |
| Kamerik (dorp) | Wijk 07 Kamerik | 1.061 | € 425.000 |
| Zegveld (dorp) | Wijk 08 Zegveld | 773 | € 400.000 |
| Vogelkwartier | Wijk 01 Woerden-Midden | 700 | € 450.000 |
| Middelland-Noord | Wijk 03 Woerden-Oost | 343 | € 327.000 |
| Buitengebied Kamerik | Wijk 07 Kamerik | 326 | € 638.000 |
| Buitengebied Zegveld | Wijk 08 Zegveld | 215 | € 629.000 |
| Buitengebied Harmelen | Wijk 06 Harmelen | 211 | € 699.000 |
| Kanis | Wijk 07 Kamerik | 192 | € 402.000 |
| Bedrijventerrein Honthorst | Wijk 01 Woerden-Midden | 136 | € 406.000 |
| Rietveld | Wijk 04 Buitengebied Woerden-West | 130 | € 561.000 |
| Bedrijventerrein Barwoutswaarder | Wijk 02 Woerden-West | 110 | € 480.000 |
| Putkop | Wijk 06 Harmelen | 93 | € 507.000 |
| Gerverscop | Wijk 06 Harmelen | 77 | € 634.000 |
| Geestdorp | Wijk 05 Buitengebied Woerden-Oost | 77 | € 678.000 |
| Cattenbroek | Wijk 05 Buitengebied Woerden-Oost | 52 | € 841.000 |
| Reijerscop | Wijk 06 Harmelen | 51 | € 583.000 |
| Kromwijk | Wijk 02 Woerden-West | 38 | € 570.000 |
| Barwoutswaarder | Wijk 04 Buitengebied Woerden-West | 35 | € 641.000 |
| Breeveld | Wijk 05 Buitengebied Woerden-Oost | 33 | € 841.000 |
| Bedrijventerrein Polanen | Wijk 03 Woerden-Oost | 17 | — |
| Middelland-Zuid | Wijk 03 Woerden-Oost | 2 | — |
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten en CBS Wijken en Buurten (indeling 2026), via onze bronnen.