Woningwaarde in de gemeente Leudal
De gemeente Leudal telt 16.412 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van € 363.000 (peiljaar 2025). De gemeente is niet stedelijk en 77% van de woningen is een koopwoning.
Woningtypes in de gemeente Leudal
| Type | Aandeel |
|---|---|
| Vrijstaand | 37% |
| Tussenwoning | 19% |
| Twee-onder-een-kap | 19% |
| Appartement | 13% |
| Hoekwoning | 12% |
De woningmarkt in de gemeente Leudal
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 400 verkopen in de hele gemeente.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 452.060 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.341 |
| Gemiddelde verkooptijd | 53 dagen |
| Nieuw te koop gezet | 500 woningen |
Opgeteld uit de plaatsen in deze gemeente en gewogen naar het aantal verkopen. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
De 16 plaatsen in de gemeente Leudal
Elke plaats heeft een eigen pagina met de buurten, de straten en de verkoopcijfers. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Heythuysen | 3.344 | € 468.937 | € 3.512 | 98 |
| Haelen | 2.055 | € 402.541 | € 3.172 | 57 |
| Roggel | 1.959 | € 417.830 | € 3.155 | 41 |
| Horn | 1.722 | € 413.957 | € 3.265 | 47 |
| Neer | 1.545 | € 447.450 | € 3.349 | 27 |
| Baexem | 1.092 | € 432.916 | € 3.473 | 15 |
| Ittervoort | 752 | € 417.670 | € 3.204 | 21 |
| Grathem | 745 | € 487.469 | € 3.363 | 14 |
| Ell | 639 | € 483.250 | € 3.158 | 13 |
| Neeritter | 601 | € 418.480 | € 3.292 | 13 |
| Kelpen-Oler | 534 | € 519.500 | € 3.394 | 16 |
| Hunsel | 440 | € 647.929 | € 3.861 | 14 |
| Buggenum | 435 | € 607.299 | € 3.551 | 13 |
| Heibloem | 342 | — | — | 9 |
| Nunhem | 309 | — | — | 2 |
| Haler | 204 | — | — | 0 |
De prijzen gaan over de laatste twaalf maanden. Vanaf 20 verkopen tonen we ze gewoon; tussen 10 en 20 verkopen staan ze grijs, want dan is het niveau zo’n 7% onzeker. Onder de 10 verkopen staat een streepje: dan beschrijft een gemiddelde welke huizen toevallig verkocht zijn en niet de plaats.
WOZ-ontwikkeling
De gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Leudal ging van € 221.000 in 2018 naar € 363.000 in 2025 — een verandering van +64,3% over 7 jaar.
| Jaar | Gemiddelde WOZ-waarde | Verandering | Verhouding |
|---|---|---|---|
| 2018 | € 221.000 | — | |
| 2019 | € 239.000 | +8,1% | |
| 2020 | € 250.000 | +4,6% | |
| 2021 | € 264.000 | +5,6% | |
| 2022 | € 281.000 | +6,4% | |
| 2023 | € 333.000 | +18,5% | |
| 2024 | € 336.000 | +0,9% | |
| 2025 | € 363.000 | +8,0% |
De WOZ-waarde loopt achter op de markt: de peildatum ligt een jaar voor het belastingjaar. Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten, jaargangen 2018 tot en met 2025.
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Wijken in de gemeente Leudal
16 wijken, gesorteerd op het aantal woningen. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Heythuysen | 3.344 | 2 |
| Haelen | 2.055 | 2 |
| Roggel | 1.959 | 2 |
| Horn | 1.722 | 2 |
| Neer | 1.545 | 2 |
| Baexem | 1.092 | 2 |
| Ittervoort | 752 | 2 |
| Grathem | 745 | 2 |
| Ell | 639 | 2 |
| Neeritter | 601 | 2 |
| Kelpen-Oler | 534 | 2 |
| Hunsel | 440 | 2 |
| Buggenum | 435 | 2 |
| Heibloem | 342 | 2 |
| Nunhem | 309 | 2 |
| Haler | 204 | 2 |
Buurten in de gemeente Leudal
32 buurten met woningen, op woningvoorraad gesorteerd. Klik een kolomkop voor een andere volgorde.
| Kern Heythuysen | Heythuysen | 2.879 | € 337.000 |
| Kern Haelen | Haelen | 1.922 | € 333.000 |
| Kern Horn | Horn | 1.627 | € 347.000 |
| Kern Roggel | Roggel | 1.594 | € 362.000 |
| Kern Neer | Neer | 1.216 | € 336.000 |
| Kern Baexem | Baexem | 917 | € 352.000 |
| Kern Ittervoort | Ittervoort | 697 | € 342.000 |
| Kern Grathem | Grathem | 647 | € 366.000 |
| Kern Neeritter | Neeritter | 560 | € 336.000 |
| Kern Ell | Ell | 503 | € 357.000 |
| Kern Buggenum | Buggenum | 390 | € 366.000 |
| Verspreide huizen Heythuysen | Heythuysen | 373 | € 445.000 |
| Kern Hunsel | Hunsel | 325 | € 372.000 |
| Verspreide huizen Roggel | Roggel | 324 | € 480.000 |
| Kern Kelpen-Oler | Kelpen-Oler | 304 | € 352.000 |
| Verspreide huizen Neer | Neer | 290 | € 466.000 |
| Kern Nunhem | Nunhem | 269 | € 346.000 |
| Kern Heibloem | Heibloem | 250 | € 354.000 |
| Verspreide huizen Kelpen-Oler | Kelpen-Oler | 202 | € 502.000 |
| Verspreide huizen Baexem | Baexem | 167 | € 491.000 |
| Verspreide huizen Ell | Ell | 129 | € 497.000 |
| Verspreide huizen Haelen | Haelen | 120 | € 409.000 |
| Kern Haler | Haler | 114 | € 379.000 |
| Verspreide huizen Hunsel | Hunsel | 96 | € 491.000 |
| Verspreide huizen Heibloem | Heibloem | 92 | € 472.000 |
| Verspreide huizen Haler | Haler | 88 | € 522.000 |
| Verspreide huizen Horn | Horn | 87 | € 511.000 |
| Verspreide huizen Grathem | Grathem | 76 | € 525.000 |
| Verspreide huizen Ittervoort | Ittervoort | 51 | € 452.000 |
| Verspreide huizen Neeritter | Neeritter | 39 | € 413.000 |
| Verspreide huizen Nunhem | Nunhem | 38 | € 419.000 |
| Verspreide huizen Buggenum | Buggenum | 26 | € 489.000 |
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten en CBS Wijken en Buurten (indeling 2026), via onze bronnen.