Woningwaarde in de gemeente Barneveld
De gemeente Barneveld telt 24.446 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van € 480.000 (peiljaar 2025). De gemeente is weinig stedelijk en 68% van de woningen is een koopwoning.
Let op: Barneveld is ook de naam van een plaats. Deze pagina gaat over de héle gemeente, met 10 plaatsen erin. Zoekt u de plaats Barneveld zelf — 14.902 woningen — kijk dan op de pagina van Barneveld.
Woningtypes in de gemeente Barneveld
| Type | Aandeel |
|---|---|
| Tussenwoning | 31% |
| Appartement | 22% |
| Vrijstaand | 20% |
| Hoekwoning | 15% |
| Twee-onder-een-kap | 11% |
De woningmarkt in de gemeente Barneveld
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 818 verkopen in de hele gemeente.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 524.630 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.521 |
| Gemiddelde verkooptijd | 47 dagen |
| Nieuw te koop gezet | 1.054 woningen |
Opgeteld uit de plaatsen in deze gemeente en gewogen naar het aantal verkopen. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
De 10 plaatsen in de gemeente Barneveld
Elke plaats heeft een eigen pagina met de buurten, de straten en de verkoopcijfers. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Barneveld | 14.902 | € 555.121 | € 4.846 | 435 |
| Voorthuizen | 5.518 | € 469.909 | € 4.134 | 225 |
| Kootwijkerbroek | 2.057 | € 695.136 | € 4.665 | 36 |
| Achterveld | 1.427 | € 737.361 | € 5.359 | 32 |
| Garderen | 950 | € 335.793 | € 3.520 | 51 |
| Stroe | 742 | € 581.078 | € 4.686 | 18 |
| Zwartebroek | 633 | € 752.399 | € 5.531 | 14 |
| Terschuur | 574 | € 760.752 | € 5.030 | 12 |
| De Glind | 248 | — | — | 1 |
| Kootwijk | 145 | € 269.815 | € 3.068 | 24 |
De prijzen gaan over de laatste twaalf maanden. Vanaf 20 verkopen tonen we ze gewoon; tussen 10 en 20 verkopen staan ze grijs, want dan is het niveau zo’n 7% onzeker. Onder de 10 verkopen staat een streepje: dan beschrijft een gemiddelde welke huizen toevallig verkocht zijn en niet de plaats.
WOZ-ontwikkeling
De gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Barneveld ging van € 277.000 in 2018 naar € 480.000 in 2025 — een verandering van +73,3% over 7 jaar.
| Jaar | Gemiddelde WOZ-waarde | Verandering | Verhouding |
|---|---|---|---|
| 2018 | € 277.000 | — | |
| 2019 | € 297.000 | +7,2% | |
| 2020 | € 317.000 | +6,7% | |
| 2021 | € 339.000 | +6,9% | |
| 2022 | € 376.000 | +10,9% | |
| 2023 | € 434.000 | +15,4% | |
| 2024 | € 453.000 | +4,4% | |
| 2025 | € 480.000 | +6,0% |
De WOZ-waarde loopt achter op de markt: de peildatum ligt een jaar voor het belastingjaar. Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten, jaargangen 2018 tot en met 2025.
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Wijken in de gemeente Barneveld
9 wijken, gesorteerd op het aantal woningen. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Barneveld | 14.902 | 18 |
| Voorthuizen | 5.518 | 12 |
| Kootwijkerbroek | 2.058 | 3 |
| Garderen | 950 | 2 |
| Stroe | 741 | 2 |
| Zwartebroek | 633 | 2 |
| Terschuur | 574 | 3 |
| De Glind | 248 | 2 |
| Kootwijk | 145 | 2 |
Buurten in de gemeente Barneveld
47 buurten met woningen, op woningvoorraad gesorteerd. Klik een kolomkop voor een andere volgorde.
| De Burgt | Wijk 54 Barneveld | 1.756 | € 458.000 |
| Rootselaar-West | Wijk 54 Barneveld | 1.626 | € 403.000 |
| Veller | Wijk 54 Barneveld | 1.434 | € 464.000 |
| Buitengebied Voorthuizen | Wijk 55 Voorthuizen | 1.396 | € 580.000 |
| Norschoten | Wijk 54 Barneveld | 1.284 | € 459.000 |
| Centrum Barneveld | Wijk 54 Barneveld | 1.164 | € 365.000 |
| Buitengebied Kootwijkerbroek | Wijk 56 Kootwijkerbroek | 1.139 | € 618.000 |
| De Lors | Wijk 54 Barneveld | 1.008 | € 392.000 |
| Oldenbarneveld | Wijk 54 Barneveld | 1.004 | € 345.000 |
| De Vaarst | Wijk 54 Barneveld | 994 | € 419.000 |
| Buitengebied Barneveld | Wijk 54 Barneveld | 928 | € 620.000 |
| Staatsliedenwijk | Wijk 54 Barneveld | 668 | € 527.000 |
| Vliegersveld | Wijk 54 Barneveld | 643 | € 468.000 |
| Rootselaar-Oost | Wijk 54 Barneveld | 604 | € 404.000 |
| Garderen | Wijk 57 Garderen | 584 | € 534.000 |
| Kootwijkerbroek | Wijk 56 Kootwijkerbroek | 578 | € 484.000 |
| De Wheem | Wijk 55 Voorthuizen | 571 | € 421.000 |
| De Maat | Wijk 55 Voorthuizen | 563 | € 460.000 |
| Componistenwijk | Wijk 55 Voorthuizen | 540 | € 394.000 |
| Vogelbuurt | Wijk 54 Barneveld | 446 | € 422.000 |
| De Koot | Wijk 54 Barneveld | 378 | € 434.000 |
| Buitengebied Stroe | Wijk 59 Stroe | 376 | € 584.000 |
| Buitengebied Garderen | Wijk 57 Garderen | 362 | € 742.000 |
| Zeeheldenwijk | Wijk 55 Voorthuizen | 340 | € 561.000 |
| De Kromme Akker | Wijk 55 Voorthuizen | 336 | € 477.000 |
| Centrum Voorthuizen | Wijk 55 Voorthuizen | 326 | € 463.000 |
| De Valk | Wijk 54 Barneveld | 313 | € 483.000 |
| Buitengebied Zwartebroek | Wijk 60 Zwartebroek | 312 | € 569.000 |
| Zwartebroek | Wijk 60 Zwartebroek | 303 | € 514.000 |
| Buitengebied Terschuur | Wijk 58 Terschuur | 287 | € 729.000 |
| Haarkamp | Wijk 55 Voorthuizen | 286 | € 431.000 |
| Stroe | Wijk 59 Stroe | 276 | € 466.000 |
| Blankensgoed | Wijk 55 Voorthuizen | 250 | € 461.000 |
| Roeleneng | Wijk 55 Voorthuizen | 209 | € 493.000 |
| Terschuur | Wijk 58 Terschuur | 197 | € 469.000 |
| De Steenkamp | Wijk 55 Voorthuizen | 155 | € 429.000 |
| Kootwijkerbroek-west | Wijk 56 Kootwijkerbroek | 147 | € 547.000 |
| Prinsessenwijk | Wijk 55 Voorthuizen | 132 | € 567.000 |
| De Glind | Wijk 61 De Glind | 116 | € 415.000 |
| Buitengebied De Glind | Wijk 61 De Glind | 97 | € 627.000 |
| Buitengebied kootwijk | Wijk 62 Kootwijk | 86 | € 867.000 |
| Blankenhoef | Wijk 58 Terschuur | 77 | € 504.000 |
| Buitengebied Achterveld | Wijk 63 Achterveld | 58 | € 684.000 |
| Kootwijk | Wijk 62 Kootwijk | 57 | € 637.000 |
| Harselaar-Oost | Wijk 54 Barneveld | 17 | — |
| De Briellared | Wijk 54 Barneveld | 15 | — |
| Harselaar-West | Wijk 54 Barneveld | 8 | — |
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten en CBS Wijken en Buurten (indeling 2026), via onze bronnen.