Woningwaarde in Zuidlaren
Zuidlaren telt 4.458 woningen en ligt in de gemeente Tynaarlo. De helft van de woningen is groter dan 125 m² en het mediane bouwjaar is 1974.
Wat is uw huis in Zuidlaren waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Zuidlaren
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 118 verkopen in Zuidlaren.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 520.819 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.292 |
| Gemiddelde verkooptijd | 29 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 118 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 146 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Woningtypes in Zuidlaren
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 1.321 | 29,8% |
| Twee-onder-een-kap | 1.306 | 29,4% |
| Tussenwoning | 630 | 14,2% |
| Appartement | 592 | 13,3% |
| Hoekwoning | 586 | 13,2% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,5% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Zuidlaren
7 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Zuidlaren ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Zuidlaren | Zuidlaren | 2.065 | € 381.000 |
| Zuid-Es | Zuidlaren | 1.435 | € 363.000 |
| Westlaren | Westlaren | 613 | € 385.000 |
| Schuilingsoord | Schuilingsoord | 132 | € 361.000 |
| Westlaren Noord | Westlaren | 125 | € 529.000 |
| Verspreide huizen Westlaren | Westlaren | 38 | € 596.000 |
| Verspreide huizen Schuilingsoord | Schuilingsoord | 36 | € 561.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Zuidlaren, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Zuidlaren
De 60 grootste van 162 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 162 straten in Zuidlaren.
| Stationsweg | 153 | 141 m² | 1939 |
| Ludinge | 132 | 70 m² | 1974 |
| Entinge | 131 | 126 m² | 1985 |
| Zetstee | 96 | 97 m² | 1983 |
| Havezathelaan | 89 | 120 m² | 1980 |
| Hofakkers | 83 | 71 m² | 1990 |
| Telefoonstraat | 83 | 120 m² | 1957 |
| 't Gebint | 82 | 134 m² | 1991 |
| Berkenweg | 81 | 138 m² | 1959 |
| Julianalaan | 81 | 95 m² | 1961 |
| de Hilde | 80 | 136 m² | 1988 |
| Lageweg | 74 | 141 m² | 1985 |
| Heerdelaan | 71 | 96 m² | 1959 |
| Havixhorst | 64 | 90 m² | 1982 |
| Beukenlaan | 60 | 138 m² | 1952 |
| Hogeweg | 60 | 172 m² | 1948 |
| Halmersinge | 59 | 126 m² | 1963 |
| Ebbingekamp | 57 | 93 m² | 1963 |
| Leenakkersweg | 56 | 122 m² | 1953 |
| Tienelsweg | 56 | 156 m² | 1946 |
| Hulstlaan | 54 | 98 m² | 1964 |
| Batinghe | 52 | 88 m² | 1984 |
| Jardensweg | 52 | 120 m² | 1974 |
| Schipborgerweg | 52 | 144 m² | 1940 |
| Scheperij | 51 | 100 m² | 1983 |
| Verlengde Stationsweg | 51 | 146 m² | 1939 |
| Sleedoornlaan | 50 | 106 m² | 1970 |
| Eikenlaan | 49 | 106 m² | 1967 |
| Brigadelaan | 46 | 91 m² | 2000 |
| Dingspellaan | 44 | 56 m² | 1971 |
| Annerweg | 43 | 165 m² | 1938 |
| Kastanjelaan | 43 | 106 m² | 1965 |
| Veenplasweg | 43 | 132 m² | 1955 |
| Kastelenakkers | 40 | 138 m² | 1977 |
| Regimentslaan | 40 | 137 m² | 1998 |
| Eltinge | 39 | 131 m² | 1967 |
| Esweg | 39 | 152 m² | 1953 |
| Oranjelaan | 39 | 107 m² | 2024 |
| Schoolstraat | 39 | 95 m² | 1991 |
| De Klencke | 38 | 93 m² | 1981 |
| Groenkamp | 36 | 88 m² | 1972 |
| Margrietlaan | 32 | 110 m² | 2022 |
| Vledderinge | 32 | 134 m² | 1985 |
| De Gording | 31 | 130 m² | 1992 |
| Nijslagen | 31 | 120 m² | 1975 |
| Oude Zeegserweg | 31 | 136 m² | 1957 |
| Elzenhof | 30 | 104 m² | 1965 |
| Kerkstraat | 30 | 134 m² | 1940 |
| Westeind | 30 | 122 m² | 1953 |
| Zuurveld | 30 | 104 m² | 1969 |
| de Wam | 29 | 104 m² | 1987 |
| Hemsinge | 29 | 180 m² | 2015 |
| Mensinge | 29 | 146 m² | 1962 |
| Oude Dijk | 29 | 120 m² | 1969 |
| Anssen | 28 | 115 m² | 1980 |
| Groningerstraat | 28 | 228 m² | 1939 |
| Schutsweg | 28 | 131 m² | 1958 |
| Smedinge | 28 | 108 m² | 1967 |
| de Langakkers | 27 | 155 m² | 1989 |
| Jagerslaan | 27 | 68 m² | 1997 |
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.