Woningwaarde in Waddinxveen
Waddinxveen telt 15.242 woningen en ligt in de gemeente Waddinxveen. De helft van de woningen is groter dan 111 m² en het mediane bouwjaar is 1985.
Wat is uw huis in Waddinxveen waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Waddinxveen
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 495 verkopen in Waddinxveen.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 537.291 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.694 |
| Gemiddelde verkooptijd | 35 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 495 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 592 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Woningtypes in Waddinxveen
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Tussenwoning | 5.561 | 37,1% |
| Appartement | 4.807 | 32,0% |
| Hoekwoning | 2.281 | 15,2% |
| Vrijstaand | 1.212 | 8,1% |
| Twee-onder-een-kap | 1.146 | 7,6% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 98,5% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Waddinxveen
21 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Waddinxveen ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Triangel | Wijk 02 | 3.010 | € 539.000 |
| Zuidplas 80 | Wijk 02 | 2.295 | € 417.000 |
| Centrum | Wijk 04 | 953 | € 367.000 |
| Vondelwijk | Wijk 03 | 951 | € 303.000 |
| Bomenwijk | Wijk 01 | 922 | € 335.000 |
| Peter Zuidlaan en Horstenbuurt | Wijk 01 | 908 | € 240.000 |
| Oostpolderwijk | Wijk 04 | 876 | € 421.000 |
| Oranjewijk Noord | Wijk 03 | 684 | € 277.000 |
| Groenswaard 3 | Wijk 01 | 624 | € 368.000 |
| Zuidplas 90 | Wijk 02 | 622 | € 476.000 |
| Oranjewijk Zuid | Wijk 03 | 578 | € 329.000 |
| Groenswaard 2 | Wijk 01 | 530 | € 412.000 |
| Zuid | Wijk 04 | 431 | € 411.000 |
| West 2 | Wijk 02 | 429 | € 720.000 |
| Groenswaard 1 | Wijk 01 | 411 | € 453.000 |
| Noordkade | Wijk 03 | 337 | € 496.000 |
| Zeeheldenbuurt | Wijk 04 | 292 | € 436.000 |
| Oost | Wijk 04 | 194 | € 730.000 |
| West 1 | Wijk 01 | 96 | € 579.000 |
| Bedrijventerrein Mercuriusweg | Wijk 04 | 79 | € 385.000 |
| Coenecoop | Wijk 04 | 12 | — |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Waddinxveen, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Waddinxveen
De 60 grootste van 348 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 348 straten in Waddinxveen.
| Zuidplaslaan | 324 | 94 m² | 1988 |
| Parklaan | 281 | 94 m² | 2023 |
| Wingerd | 263 | 91 m² | 1975 |
| Jan van Bijnenpad | 251 | 57 m² | 1969 |
| Zuidkade | 179 | 139 m² | 1975 |
| Prins Bernhardlaan | 156 | 68 m² | 2001 |
| Nic. Beetslaan | 150 | 85 m² | 1967 |
| Laan van Hout | 147 | 94 m² | 2024 |
| Polderlaan | 146 | 158 m² | 2022 |
| Henegouwerweg | 142 | 108 m² | 1974 |
| Noordeinde | 141 | 165 m² | 1948 |
| Kerkweg-West | 139 | 71 m² | 1973 |
| Noordkade | 139 | 160 m² | 1977 |
| Peuleyen | 139 | 139 m² | 1970 |
| Brugweg | 138 | 139 m² | 1937 |
| Alpherwetering | 133 | 105 m² | 1980 |
| Vondellaan | 132 | 74 m² | 1965 |
| Peter Zuidlaan | 123 | 85 m² | 1968 |
| de Akker | 122 | 100 m² | 1984 |
| Ieplaan | 121 | 90 m² | 1955 |
| Graanakker | 116 | 97 m² | 1985 |
| Willem de Rijkelaan | 116 | 73 m² | 1961 |
| Tesselschadelaan | 115 | 76 m² | 1966 |
| Elzenhorst | 114 | 90 m² | 1970 |
| Peppelhorst | 114 | 90 m² | 1970 |
| Wilgenhorst | 114 | 90 m² | 1970 |
| Burgemeester Trooststraat | 112 | 100 m² | 1938 |
| Ganzerik | 111 | 132 m² | 2015 |
| Tuinbouwweg | 111 | 179 m² | 2019 |
| Passage | 110 | 72 m² | 1976 |
| Spoorpad | 106 | 92 m² | 2014 |
| Promenade | 105 | 86 m² | 2014 |
| Gerstakker | 100 | 97 m² | 1984 |
| Kerkweg-Oost | 96 | 38 m² | 1996 |
| Mahoniehout | 96 | 125 m² | 2024 |
| Jan Dorrekenskade-Oost | 95 | 118 m² | 1971 |
| Sterrenlaan | 94 | 162 m² | 1997 |
| Dorpstraat | 93 | 153 m² | 1987 |
| Marga Klompéhoeve | 92 | 92 m² | 1989 |
| Woubrechterf | 92 | 160 m² | 1988 |
| Juliana van Stolberglaan | 91 | 75 m² | 1962 |
| Eikenlaan | 90 | 70 m² | 1954 |
| Molenring | 90 | 124 m² | 1980 |
| Dubbelspoor | 89 | 74 m² | 2020 |
| Ebbenhout | 86 | 133 m² | 2023 |
| Tollenslaan | 86 | 85 m² | 1967 |
| Heemraadweg | 83 | 105 m² | 1981 |
| Waterland | 83 | 50 m² | 2026 |
| Eksterdreef | 81 | 60 m² | 1984 |
| Mauritslaan | 81 | 90 m² | 1962 |
| Prinses Beatrixlaan | 81 | 120 m² | 1964 |
| Notenhout | 80 | 132 m² | 2024 |
| Roosje Voshoeve | 80 | 140 m² | 1988 |
| Acaciastraat | 79 | 102 m² | 1950 |
| Land voor Water | 79 | 116 m² | 2019 |
| Mozartlaan | 79 | 129 m² | 1970 |
| Groensvoorde | 78 | 117 m² | 1972 |
| Raadhuisplein | 78 | 72 m² | 2019 |
| Palissanderhout | 77 | 153 m² | 2022 |
| Arie Kempkesweg | 75 | 177 m² | 2019 |
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.