Huizenprijzen en woningwaarde in Vries
Vries telt 1.996 woningen en ligt in de gemeente Tynaarlo. De helft van de woningen is groter dan 134 m² en het mediane bouwjaar is 1977.
Wat is uw huis in Vries waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Vries
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 55 verkopen in Vries.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 521.632 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.542 |
| Gemiddelde verkooptijd | 53 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 55 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 61 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Vries bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Vries is 134 m²; tegen € 3.542 per m² komt die uit rond € 475.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 53 dagen in Vries. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Vries
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 661 | 33,2% |
| Twee-onder-een-kap | 476 | 23,9% |
| Tussenwoning | 381 | 19,2% |
| Hoekwoning | 305 | 15,3% |
| Appartement | 165 | 8,3% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,6% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Vries
2 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Vries ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Vries | Vries | 1.967 | € 361.000 |
| Verspreide huizen Vries | Vries | 28 | € 576.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Vries, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Vries
De 60 grootste van 84 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 84 straten in Vries.
| Dingspil | 91 | 87 m² | 1975 |
| Tynaarlosestraat | 86 | 103 m² | 2001 |
| Lottinge | 75 | 105 m² | 1977 |
| Boermarke | 62 | 116 m² | 1983 |
| Bannerschulte | 55 | 123 m² | 1981 |
| Volmachten | 53 | 123 m² | 1982 |
| Boskamp | 52 | 138 m² | 1989 |
| Kerspel | 52 | 159 m² | 1976 |
| Diepsloot | 51 | 195 m² | 1997 |
| Boerhoorn | 50 | 103 m² | 1987 |
| Het Rocht | 50 | 102 m² | 1984 |
| Eiberkampen | 49 | 165 m² | 2025 |
| Nieuwe Rijksweg | 46 | 160 m² | 1948 |
| Grote Kampen | 45 | 122 m² | 1990 |
| Holtkampen | 43 | 150 m² | 1997 |
| Drosten | 41 | 166 m² | 1977 |
| Tipkampen | 41 | 104 m² | 1968 |
| Asserstraat | 40 | 210 m² | 1930 |
| Soltstede | 39 | 148 m² | 1982 |
| Leeuwerikstraat | 35 | 110 m² | 1970 |
| Groningerstraat | 33 | 252 m² | 1920 |
| Meeuwenlaan | 33 | 96 m² | 1962 |
| Etstoel | 32 | 146 m² | 1976 |
| Voorste Kampen | 30 | 124 m² | 1992 |
| Westerstraat | 30 | 160 m² | 1934 |
| Burchtpark | 29 | 98 m² | 2026 |
| Tienkampen | 29 | 87 m² | 1975 |
| Groenkampen | 26 | 196 m² | 1992 |
| Merelstraat | 25 | 88 m² | 1956 |
| Oosterkampen | 24 | 127 m² | 1987 |
| Holtenweg | 22 | 100 m² | 1960 |
| Molenstraat | 22 | 154 m² | 1958 |
| Taarloseweg | 22 | 206 m² | 1990 |
| De Fledders | 21 | 160 m² | 1998 |
| Esveen | 19 | 182 m² | 1967 |
| Houtwallen | 19 | 184 m² | 1970 |
| Oude Asserstraat | 19 | 149 m² | 1927 |
| Raadhuisplein | 19 | 53 m² | 1966 |
| Veenweg | 19 | 179 m² | 1949 |
| Waardeel | 18 | 168 m² | 1976 |
| Papaverstraat | 17 | 166 m² | 1968 |
| Blauwpotskamp | 16 | 104 m² | 1968 |
| Brinkstraat | 16 | 112 m² | 1978 |
| Graskampen | 16 | 185 m² | 2012 |
| Koekoekstraat | 16 | 83 m² | 1960 |
| Lutkekampen | 16 | 124 m² | 2022 |
| Rietwal | 16 | 300 m² | 2006 |
| Sprikkenveen | 16 | 108 m² | 1968 |
| Wielewaalstraat | 16 | 81 m² | 1958 |
| Brink | 15 | 128 m² | 1920 |
| Geesjes hof | 15 | 123 m² | 2023 |
| Klaverkampen | 15 | 209 m² | 1997 |
| Nachtegaalstraat | 15 | 105 m² | 1997 |
| Schultestraat | 15 | 198 m² | 1931 |
| S.A. Haadsmastraat | 13 | 155 m² | 1958 |
| Valkenlaan | 13 | 83 m² | 1958 |
| Legakker | 12 | 300 m² | 2004 |
| Oude Rijksweg | 12 | 78 m² | 1900 |
| Veltenburgerdijk | 12 | 115 m² | 1948 |
| Korenbloemstraat | 11 | 125 m² | 1967 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.