Huizenprijzen en woningwaarde in Venhuizen
Venhuizen telt 1.964 woningen en ligt in de gemeente Drechterland. De helft van de woningen is groter dan 128 m² en het mediane bouwjaar is 1984.
Wat is uw huis in Venhuizen waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Venhuizen
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 46 verkopen in Venhuizen.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 528.011 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.855 |
| Gemiddelde verkooptijd | 36 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 46 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 50 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Venhuizen bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Venhuizen is 128 m²; tegen € 3.855 per m² komt die uit rond € 493.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 36 dagen in Venhuizen. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Venhuizen
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 724 | 38,4% |
| Tussenwoning | 354 | 18,8% |
| Twee-onder-een-kap | 314 | 16,7% |
| Appartement | 258 | 13,7% |
| Hoekwoning | 233 | 12,4% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 95,9% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Venhuizen
5 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Venhuizen ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Centrum Venhuizen | Venhuizen | 1.385 | € 361.000 |
| De Buurt | Venhuizen | 500 | € 462.000 |
| Drieban (gedeeltelijk), Venhuiz | Venhuizen | 39 | € 489.000 |
| Zuiderdijk | Venhuizen | 28 | € 604.000 |
| De Hout en Blokdijk venhuizen | Venhuizen | 12 | € 368.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Venhuizen, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Venhuizen
De 60 grootste van 65 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 65 straten in Venhuizen.
| De Buurt | 116 | 176 m² | 1925 |
| Sint Lucasstraat | 112 | 54 m² | 1988 |
| Pastoor Suidgeeststraat | 92 | 95 m² | 1969 |
| Westerkerkweg | 91 | 181 m² | 1961 |
| Merel | 87 | 106 m² | 1982 |
| Kerkweg | 82 | 154 m² | 1937 |
| Postweid | 76 | 134 m² | 1998 |
| Zanglijster | 71 | 108 m² | 1982 |
| Visser-Roosendaalstraat | 63 | 119 m² | 1972 |
| Osseweid | 52 | 114 m² | 2000 |
| Kievit | 48 | 127 m² | 1992 |
| Centrum West 1 | 47 | 106 m² | 2026 |
| Twijver | 44 | 132 m² | 1931 |
| Koperwiek | 42 | 141 m² | 1989 |
| Kosterij | 42 | 150 m² | 2000 |
| Bomenland | 38 | 150 m² | 1998 |
| Burgemeester Honijkstr | 38 | 124 m² | 1970 |
| Zeger Davidzonweg | 38 | 123 m² | 1966 |
| Oostergouw | 37 | 173 m² | 1920 |
| Zuiderdijk | 34 | 174 m² | 1932 |
| Nieuwstraat | 33 | 104 m² | 1950 |
| Koggeweg | 32 | 198 m² | 1973 |
| Leeuwerik | 32 | 125 m² | 1977 |
| Putter | 32 | 55 m² | 1982 |
| Westerbuurt | 30 | 194 m² | 1961 |
| Bosmanstaete | 29 | 73 m² | 2007 |
| Wouter Smitstraat | 27 | 126 m² | 1971 |
| Centrum West 2 | 24 | 88 m² | 2026 |
| Wethouder Grootstraat | 24 | 130 m² | 1971 |
| Jan Wouter Heijmanszstr | 23 | 126 m² | 1965 |
| Schoutstuinen | 23 | 120 m² | 2003 |
| De Morgenstar | 22 | 114 m² | 2007 |
| Steenuil | 22 | 173 m² | 1978 |
| Vierkant | 22 | 141 m² | 1995 |
| De Witte Valk | 20 | 115 m² | 2007 |
| De Ooijevaar | 19 | 169 m² | 2007 |
| De Rode Eenhoorn | 19 | 138 m² | 2012 |
| De Fruittuin | 18 | 76 m² | 2025 |
| Markerwaardweg | 18 | 50 m² | 2012 |
| Burgemeester J. Zijpweg | 17 | 180 m² | 1982 |
| De Groene Klok | 17 | 103 m² | 2007 |
| De Zwarte Arend | 17 | 112 m² | 2007 |
| De Vergulde Hoek | 16 | 119 m² | 2007 |
| Kadijk | 16 | 187 m² | 1940 |
| Rietgors | 16 | 138 m² | 1980 |
| 't Nieuwe Eilant | 15 | 159 m² | 2012 |
| Padland | 13 | 212 m² | 2002 |
| Westeinde | 13 | 277 m² | 1935 |
| De Stad Riga | 12 | 183 m² | 2007 |
| Zwaluw | 11 | 123 m² | 1994 |
| De Pauw | 9 | 159 m² | 2009 |
| De Zeeridder | 9 | 159 m² | 2007 |
| Wethouder Konijnstraat | 9 | 113 m² | 1969 |
| Centrum West 3 | 7 | 106 m² | 2026 |
| Kleine Kosterij | 7 | 166 m² | 2008 |
| Kwikstaart | 7 | 179 m² | 1985 |
| Kolkweg | 6 | 152 m² | 1976 |
| Meilag | 6 | 186 m² | 1996 |
| Stationsweg | 5 | 123 m² | 1995 |
| De Jagtman | 4 | 216 m² | 2010 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.