Huizenprijzen en woningwaarde in Hurdegaryp
Hurdegaryp telt 2.446 woningen en ligt in de gemeente Tytsjerksteradiel. De helft van de woningen is groter dan 121 m² en het mediane bouwjaar is 1974.
Hurdegaryp ligt over een gemeentegrens: de woningen vallen onder de gemeente Tytsjerksteradiel (2.445 woningen) en de gemeente Dantumadiel (1 woningen). Alle cijfers op deze pagina gaan over de plaats als geheel.
Wat is uw huis in Hurdegaryp waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Hurdegaryp
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 62 verkopen in Hurdegaryp.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 366.547 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.244 |
| Gemiddelde verkooptijd | 29 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 62 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 73 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Hurdegaryp bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Hurdegaryp is 121 m²; tegen € 3.244 per m² komt die uit rond € 393.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 29 dagen in Hurdegaryp. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Hurdegaryp
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 625 | 26,1% |
| Tussenwoning | 559 | 23,4% |
| Twee-onder-een-kap | 546 | 22,8% |
| Hoekwoning | 390 | 16,3% |
| Appartement | 274 | 11,4% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 97,9% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Hurdegaryp
2 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Hurdegaryp ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Hurdegaryp | Hurdegaryp | 2.324 | € 276.000 |
| Verspreide huizen Hurdegaryp | Hurdegaryp | 121 | € 418.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Hurdegaryp, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Hurdegaryp
De 60 grootste van 65 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 65 straten in Hurdegaryp.
| Rijksstraatweg | 290 | 92 m² | 1996 |
| Kobbeflecht | 155 | 119 m² | 1973 |
| Burgemeester Drijberweg | 125 | 121 m² | 1974 |
| Reidlânswei | 96 | 154 m² | 1993 |
| Sinderhôven | 96 | 119 m² | 1974 |
| De Bolle | 90 | 95 m² | 1982 |
| Wester-omwei | 88 | 121 m² | 1970 |
| Easter Omwei | 86 | 124 m² | 2001 |
| Gaelekamp | 81 | 103 m² | 1970 |
| Reitsmaweg | 68 | 96 m² | 1958 |
| Koaikamp | 61 | 142 m² | 1970 |
| Vossenburcht | 56 | 104 m² | 1962 |
| Swagermanstraat | 54 | 96 m² | 1962 |
| Anthony Fokkerstraat | 53 | 89 m² | 1959 |
| Tillefeart | 47 | 172 m² | 2001 |
| Preesterlânswei | 45 | 130 m² | 1972 |
| Van Helsdingenstraat | 44 | 121 m² | 1961 |
| Bodaanstraat | 42 | 112 m² | 1959 |
| Reidklyster | 42 | 148 m² | 1992 |
| De Streek | 41 | 133 m² | 1969 |
| Reidmosk | 37 | 98 m² | 1988 |
| Wylgenhôf | 35 | 89 m² | 2026 |
| Fuormanderij | 34 | 75 m² | 2001 |
| De Petten | 32 | 124 m² | 1972 |
| De Horst | 31 | 130 m² | 1961 |
| Reidplom | 30 | 121 m² | 1986 |
| De Wâl | 28 | 208 m² | 1935 |
| Falkejacht | 28 | 129 m² | 1971 |
| It Doekewiid | 28 | 110 m² | 2018 |
| Reidfoarn | 28 | 135 m² | 1991 |
| Stationsweg | 28 | 128 m² | 1933 |
| De Skries | 25 | 150 m² | 2000 |
| De Strânljip | 24 | 156 m² | 2016 |
| Thoden van Velzenweg | 24 | 106 m² | 1935 |
| De Kolk | 23 | 98 m² | 2019 |
| Douwetille | 23 | 137 m² | 1961 |
| Reidroas | 23 | 84 m² | 2024 |
| Hazzeleger | 22 | 94 m² | 1961 |
| It Súd | 20 | 117 m² | 2019 |
| De Ljurk | 19 | 174 m² | 2001 |
| It Waarlamke | 19 | 176 m² | 2017 |
| Dr. Plesmanstraat | 18 | 126 m² | 1961 |
| Fûgelweide | 18 | 160 m² | 1997 |
| Reidhin | 18 | 118 m² | 1994 |
| Reidseame | 18 | 117 m² | 1989 |
| Einekoai | 17 | 81 m² | 1963 |
| Jintewarren | 17 | 115 m² | 1971 |
| It Regintelân | 14 | 179 m² | 2023 |
| Langedyk | 12 | 126 m² | 1933 |
| Reidsjonger | 12 | 66 m² | 1984 |
| Swellenêst | 12 | 144 m² | 1962 |
| De Koarte Baan | 10 | 115 m² | 1999 |
| Twiske | 9 | 154 m² | 1972 |
| Van Weerden Poelmanstraat | 9 | 22 m² | 2017 |
| Zomerweg | 8 | 256 m² | 1942 |
| Hoeksterpaed | 7 | 128 m² | 1968 |
| Pôllesingel | 7 | 268 m² | 1934 |
| Slachtedijk | 4 | 210 m² | 1956 |
| 't Oare-ein | 3 | 73 m² | 1936 |
| Ottemaweg | 3 | 1548 m² | 1978 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.