Woningwaarde in Ermelo
Ermelo telt 13.079 woningen en ligt in de gemeente Ermelo. De helft van de woningen is groter dan 113 m² en het mediane bouwjaar is 1979.
Wat is uw huis in Ermelo waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Ermelo
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 353 verkopen in Ermelo.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 561.467 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.829 |
| Gemiddelde verkooptijd | 49 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 353 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 458 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Woningtypes in Ermelo
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 3.309 | 26,1% |
| Appartement | 2.998 | 23,7% |
| Tussenwoning | 2.807 | 22,2% |
| Hoekwoning | 1.832 | 14,5% |
| Twee-onder-een-kap | 1.722 | 13,6% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 96,9% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Ermelo
19 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Ermelo ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Ermelo - Zuid | Schil rondom het centrum | 2.962 | € 388.000 |
| Ermelo - West | Schil rondom het centrum | 2.626 | € 372.000 |
| Ermelo - Centrum | Centrum Ermelo | 1.632 | € 414.000 |
| Ermelo - Noord | Schil rondom het centrum | 1.464 | € 680.000 |
| Ermelo - Oost | Schil rondom het centrum | 1.282 | € 443.000 |
| Verspreide huizen Horst | Buitengebied west | 707 | € 417.000 |
| Verspreide huizen Zuiderzeeland | Buitengebied west | 640 | € 530.000 |
| Verspreide huizen Telgt | Buitengebied west | 344 | € 655.000 |
| 's Heerenloo | Buitengebied west | 300 | — |
| Veldzicht | Tonsel en Veldzicht | 252 | € 614.000 |
| Verspreide huizen Speuld | Buitengebied oost | 210 | € 683.000 |
| Tonsel | Tonsel en Veldzicht | 209 | € 549.000 |
| Veldwijk | Schil rondom het centrum | 182 | € 599.000 |
| Verspreide huizen bosgebied | Buitengebied midden | 120 | € 575.000 |
| Verspreide huizen De Beek | Buitengebied oost | 44 | € 620.000 |
| Verspreide huizen Houtdorp | Buitengebied oost | 33 | € 657.000 |
| Verspreide huizen Leuvenum | Buitengebied oost | 28 | € 363.000 |
| Verspreide huizen heidegebied | Buitengebied oost | 22 | — |
| Verspreide huizen Staverden | Buitengebied oost | 17 | — |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Ermelo, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Ermelo
De 60 grootste van 346 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 346 straten in Ermelo.
| Oude Telgterweg | 245 | 136 m² | 1965 |
| Retiefstraat | 234 | 112 m² | 1970 |
| Stationsstraat | 221 | 65 m² | 1977 |
| Zwaluwstraat | 208 | 120 m² | 1974 |
| Horsterweg | 194 | 131 m² | 1965 |
| Wielewaal | 179 | 95 m² | 1992 |
| Hamburgerweg | 162 | 120 m² | 1968 |
| Smutslaan | 147 | 79 m² | 2007 |
| Oude Nijkerkerweg | 144 | 64 m² | 1973 |
| Garderenseweg | 142 | 149 m² | 1970 |
| Lange Haeg | 140 | 94 m² | 1985 |
| Eksterstraat | 129 | 71 m² | 1976 |
| Harderwijkerweg | 129 | 177 m² | 1961 |
| Sportlaan | 124 | 103 m² | 1967 |
| De la Reystraat | 119 | 134 m² | 1971 |
| Koningin Emmalaan | 119 | 91 m² | 1964 |
| Telgterweg | 118 | 98 m² | 1980 |
| Putterweg | 117 | 98 m² | 2006 |
| Julianalaan | 116 | 140 m² | 1996 |
| Leeuwerikstraat | 116 | 111 m² | 1974 |
| Dokter Holtropstraat | 114 | 95 m² | 1975 |
| Kievitstraat | 112 | 113 m² | 1972 |
| Buitenbrinkweg | 106 | 116 m² | 1994 |
| Kawoepersteeg | 105 | 64 m² | 1980 |
| Steynlaan | 105 | 134 m² | 1970 |
| Groot Horloo | 104 | 112 m² | 2010 |
| Henriëtte van Heemstralaan | 99 | 59 m² | 2008 |
| Varenlaan | 97 | 101 m² | 1970 |
| Tuinfluiterstraat | 96 | 132 m² | 1974 |
| Seringweg | 93 | 122 m² | 1981 |
| Cronjéstraat | 91 | 101 m² | 1966 |
| De Enk | 90 | 83 m² | 1983 |
| Tijmlaan | 89 | 82 m² | 1965 |
| Meerkoetstraat | 86 | 119 m² | 1974 |
| Gelreweg | 85 | 72 m² | 1954 |
| Dirk Staalweg | 82 | 107 m² | 1959 |
| Duifstraat | 82 | 113 m² | 1972 |
| Hakhout | 82 | 66 m² | 2025 |
| Kanoweg | 82 | 94 m² | 1962 |
| Sparrenlaan | 82 | 26 m² | 2020 |
| Jasmijnweg | 81 | 123 m² | 1980 |
| Lion Cachetstraat | 80 | 100 m² | 1968 |
| Rengersland | 80 | 98 m² | 1986 |
| Korte Haeg | 77 | 41 m² | 1983 |
| Kampvelderweg | 76 | 88 m² | 2001 |
| Kozakkenkamp | 74 | 104 m² | 1959 |
| Lijsterlaan | 73 | 159 m² | 1974 |
| Suikerbakker | 73 | 100 m² | 1967 |
| Rutgerskamp | 71 | 94 m² | 1985 |
| Fokko Kortlanglaan | 69 | 163 m² | 1979 |
| Prof. Lindeboomlaan | 69 | 96 m² | 1988 |
| Eendenparkweg | 67 | 127 m² | 1989 |
| Reigerstraat | 67 | 113 m² | 1974 |
| Branderskamp | 66 | 106 m² | 2013 |
| Prinsenhof | 66 | 66 m² | 2024 |
| Rietgansstraat | 66 | 120 m² | 1974 |
| Zeeweg | 66 | 164 m² | 1968 |
| Hanengewei | 64 | 116 m² | 1964 |
| Rodeschuurderwegje | 64 | 80 m² | 1992 |
| De Acht Schepel | 63 | 75 m² | 1986 |
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.