Woningwaarde in Enter
Enter telt 3.134 woningen en ligt in de gemeente Wierden. De helft van de woningen is groter dan 148 m² en het mediane bouwjaar is 1980.
Wat is uw huis in Enter waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Enter
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 79 verkopen in Enter.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 496.482 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.818 |
| Gemiddelde verkooptijd | 61 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 79 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 94 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Woningtypes in Enter
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 1.211 | 38,7% |
| Twee-onder-een-kap | 763 | 24,4% |
| Appartement | 444 | 14,2% |
| Hoekwoning | 374 | 11,9% |
| Tussenwoning | 338 | 10,8% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,9% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Enter
9 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Enter ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Enter-Noordwest | Enter (kern) | 890 | € 402.000 |
| Enter-Oost | Enter (kern) | 802 | € 421.000 |
| Enter-Zuidwest | Enter (kern) | 688 | € 363.000 |
| Verspreide huizen Waterhoek | Landelijk gebied Enter | 207 | € 485.000 |
| Verspreide huizen Enterbroek en omgeving | Landelijk gebied Enter | 176 | € 573.000 |
| Verspreide huizen Zuiderveld | Landelijk gebied Enter | 161 | € 629.000 |
| Verspreide huizen Enterveen en Elsslagen | Landelijk gebied Enter | 120 | € 601.000 |
| Verspreide huizen IJpelo | Landelijk gebied Enter | 77 | € 544.000 |
| Enter-West | Enter (kern) | 13 | — |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Enter, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Enter
De 60 grootste van 120 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 120 straten in Enter.
| Dorpsstraat | 176 | 134 m² | 1962 |
| Reggestraat | 153 | 158 m² | 1974 |
| Voormors | 130 | 147 m² | 1980 |
| Rijssenseweg | 90 | 133 m² | 1966 |
| Het Reggedal | 89 | 42 m² | 1970 |
| De Akkers | 78 | 177 m² | 2006 |
| Erve Smedinck | 76 | 154 m² | 1992 |
| Erve Oldenhof | 75 | 139 m² | 1984 |
| Disselsweg | 71 | 114 m² | 1960 |
| Marijkelaan | 71 | 115 m² | 1964 |
| Ypeloweg | 59 | 193 m² | 1984 |
| Rondweg | 57 | 184 m² | 1971 |
| Julianastraat | 55 | 103 m² | 1950 |
| Goorseweg | 53 | 186 m² | 1992 |
| Zuiderstraat | 51 | 181 m² | 1994 |
| Van Uitertstraat | 49 | 115 m² | 1970 |
| Erve Roerinck | 46 | 148 m² | 1990 |
| Kleihorst | 46 | 155 m² | 2024 |
| Wierdenseweg | 44 | 194 m² | 1978 |
| Gaardenweg | 42 | 104 m² | 1971 |
| Muldershof | 42 | 162 m² | 2000 |
| Jagersweg | 41 | 161 m² | 1969 |
| Witmoesdijk | 41 | 174 m² | 1982 |
| Berghorst | 40 | 166 m² | 2015 |
| Daalakkers | 40 | 129 m² | 1976 |
| Marcus Samuelstraat | 38 | 174 m² | 1969 |
| Antoniushof | 37 | 77 m² | 1996 |
| Brinkstraat | 36 | 198 m² | 1994 |
| Leemhorst | 36 | 193 m² | 2019 |
| Brandershorst | 35 | 120 m² | 2025 |
| Hogebrink | 34 | 69 m² | 1994 |
| Stationsweg | 34 | 152 m² | 1966 |
| Prins Bernhardlaan | 33 | 114 m² | 1960 |
| Zwiksweg | 33 | 170 m² | 1952 |
| Groengronden | 32 | 104 m² | 1980 |
| Putman Cramerstraat | 32 | 118 m² | 1958 |
| Boerdijk | 31 | 172 m² | 1963 |
| Dokter J. Veldhuijzen van Zantenstraat | 31 | 106 m² | 1966 |
| Middenplein | 31 | 77 m² | 2015 |
| Achteresweg | 28 | 182 m² | 2006 |
| Bornerbroekseweg | 27 | 178 m² | 1981 |
| Oude Pastoriestraat | 27 | 53 m² | 2025 |
| Roetershof | 27 | 121 m² | 1983 |
| Erve Hofstee | 25 | 186 m² | 1996 |
| Schippersstraat | 25 | 137 m² | 1972 |
| Werfstraat | 25 | 184 m² | 1978 |
| Doktershof | 24 | 68 m² | 1990 |
| Erve Borgerinck | 24 | 180 m² | 1986 |
| Erve Effinck | 24 | 164 m² | 1984 |
| Oude Deldenseweg | 24 | 200 m² | 1992 |
| Sportlaan | 23 | 189 m² | 1973 |
| Eversdijk | 22 | 164 m² | 1971 |
| Keizershof | 22 | 89 m² | 2010 |
| Zuiderveldsweg | 22 | 184 m² | 1967 |
| Erve De Plecht | 21 | 174 m² | 1989 |
| Bullenaarsweg | 20 | 152 m² | 1976 |
| Dalhorst | 20 | 132 m² | 2024 |
| Stokreefsweg | 19 | 154 m² | 1974 |
| Heidebloemweg | 18 | 159 m² | 1966 |
| Hambergerweg | 17 | 223 m² | 2018 |
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.