Woningwaarde in Ens
Ens telt 1.499 woningen en ligt in de gemeente Noordoostpolder. De helft van de woningen is groter dan 124 m² en het mediane bouwjaar is 1976.
Wat is uw huis in Ens waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Ens
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 40 verkopen in Ens.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 438.961 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.573 |
| Gemiddelde verkooptijd | 45 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 40 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 50 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Woningtypes in Ens
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Tussenwoning | 512 | 34,6% |
| Vrijstaand | 372 | 25,1% |
| Hoekwoning | 272 | 18,4% |
| Twee-onder-een-kap | 254 | 17,2% |
| Appartement | 71 | 4,8% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 98,8% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Ens
3 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Ens ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Ens-woonkern | Ens | 1.013 | € 302.000 |
| Ens-landelijk gebied | Ens | 462 | € 378.000 |
| Ens-bedrijventerrein | Ens | 24 | € 417.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Ens, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Ens
Alle 55 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type.
| Zwartemeerweg | 166 | 32 m² | 2023 |
| Noorderbocht | 116 | 119 m² | 1989 |
| Kruisstraat | 86 | 91 m² | 1972 |
| Baan | 83 | 109 m² | 1953 |
| Drietorensweg | 63 | 158 m² | 1951 |
| E.P. Seidelstraat | 63 | 142 m² | 1996 |
| Bosrand | 60 | 125 m² | 1969 |
| Sportweg | 52 | 105 m² | 1972 |
| Zwijnsweg | 50 | 156 m² | 1950 |
| G.J. Gillotstraat | 46 | 124 m² | 1975 |
| Petrus Aemiliusstraat | 45 | 103 m² | 1955 |
| Uitloop | 40 | 162 m² | 1997 |
| Ramsweg | 39 | 130 m² | 1951 |
| Baanhoek | 34 | 73 m² | 1999 |
| Enserweg | 32 | 178 m² | 1956 |
| Lichtwachter | 29 | 147 m² | 1998 |
| Anemoon | 26 | 126 m² | 2018 |
| Kamperzandweg | 25 | 151 m² | 1951 |
| Kerkplein | 23 | 89 m² | 1952 |
| Waterkant | 23 | 162 m² | 1956 |
| Aambeeld | 22 | 154 m² | 2003 |
| Primula | 20 | 116 m² | 2022 |
| Schokkerringweg | 20 | 142 m² | 1951 |
| Antony Coolijnstraat | 19 | 125 m² | 1969 |
| Arnoldus van Bockholtstraat | 18 | 109 m² | 1958 |
| Zeebodemstraat | 17 | 113 m² | 1985 |
| Binnenhof | 16 | 138 m² | 1986 |
| Fuchsia | 16 | 168 m² | 2022 |
| Kampstraat | 16 | 122 m² | 1974 |
| Schoolstraat | 16 | 94 m² | 1951 |
| Mammouthweg | 15 | 133 m² | 1949 |
| Zoudenbalchstraat | 15 | 120 m² | 1955 |
| Sloefweg | 14 | 148 m² | 1951 |
| Hoefijzer | 13 | 203 m² | 2003 |
| Oud Emmeloorderweg | 13 | 158 m² | 1951 |
| Chrysant | 12 | 185 m² | 2022 |
| het Noord | 12 | 122 m² | 1974 |
| Hortensia | 11 | 163 m² | 2019 |
| Noorderveld | 11 | 173 m² | 2000 |
| Vliegtuigweg | 11 | 148 m² | 1956 |
| Leliehof | 10 | 74 m² | 2018 |
| Redeweg | 10 | 154 m² | 1950 |
| de Singel | 9 | 122 m² | 1975 |
| Misthoorn | 8 | 112 m² | 1998 |
| Smidse | 8 | 203 m² | 2003 |
| de Bongerd | 7 | 149 m² | 1976 |
| de Wingerd | 7 | 145 m² | 1976 |
| Vuurplaat | 7 | 207 m² | 1997 |
| Zuiderringweg | 7 | 287 m² | 1949 |
| Tuinrand | 6 | 122 m² | 1975 |
| Petunia | 4 | 189 m² | 2020 |
| Buitenveld | 3 | 165 m² | 1991 |
| Stallijnstraat | 3 | 123 m² | 1956 |
| Dorenweerdstraat | 1 | 111 m² | 1962 |
| Randstraat | 1 | 213 m² | 1972 |
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.