Woningwaarde in Eemnes
Eemnes telt 4.707 woningen en ligt in de gemeente Eemnes. De helft van de woningen is groter dan 118 m² en het mediane bouwjaar is 1984.
Eemnes ligt over een gemeentegrens: de woningen vallen onder de gemeente Eemnes (4.706 woningen) en de gemeente Laren (NH.) (1 woningen). Alle cijfers op deze pagina gaan over de plaats als geheel.
Wat is uw huis in Eemnes waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Eemnes
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 114 verkopen in Eemnes.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 647.708 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 5.224 |
| Gemiddelde verkooptijd | 47 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 114 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 193 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Woningtypes in Eemnes
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Tussenwoning | 1.869 | 41,7% |
| Hoekwoning | 926 | 20,7% |
| Twee-onder-een-kap | 583 | 13,0% |
| Appartement | 579 | 12,9% |
| Vrijstaand | 526 | 11,7% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 95,2% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Eemnes
9 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Eemnes ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Noordbuurt | Eemnes | 1.918 | € 457.000 |
| Zuidbuurt | Eemnes | 1.881 | € 537.000 |
| Wakkerendijk-Meentweg | Eemnes | 275 | € 1.062.000 |
| Eemnes-Dorp | Eemnes | 268 | € 520.000 |
| Eembrugge | Eemnes | 112 | — |
| Polder te Veen | Eemnes | 96 | — |
| Goyergracht | Eemnes | 73 | € 809.000 |
| Heidehoek | Eemnes | 47 | € 1.026.000 |
| Eempolder | Eemnes | 35 | € 698.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Eemnes, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Eemnes
De 60 grootste van 131 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 131 straten in Eemnes.
| Patrijzenhof | 232 | 114 m² | 1973 |
| Wakkerendijk | 196 | 226 m² | 1920 |
| Laarderweg | 148 | 148 m² | 1938 |
| Aartseveen | 141 | 109 m² | 1980 |
| Fazantenhof | 139 | 122 m² | 1973 |
| Ruizendaallaan | 119 | 123 m² | 2017 |
| Raadhuislaan | 111 | 116 m² | 1966 |
| Torenzicht | 110 | 98 m² | 1966 |
| Ploeglaan | 105 | 128 m² | 1970 |
| Rietgors | 103 | 121 m² | 1974 |
| Meentweg | 94 | 232 m² | 1960 |
| Ocrietlaan | 74 | 156 m² | 2026 |
| Scholekster | 68 | 123 m² | 1975 |
| Willemserf | 68 | 122 m² | 1980 |
| Hasselaarlaan | 67 | 177 m² | 1974 |
| Pijlenkamp | 67 | 109 m² | 1982 |
| Vierkante Bosje | 61 | 149 m² | 2006 |
| Eemhof | 59 | 48 m² | 1980 |
| Simonsveen | 58 | 102 m² | 1984 |
| Roodhartlaan | 55 | 100 m² | 2026 |
| Veldweg | 55 | 90 m² | 1956 |
| Hiltlaan | 53 | 99 m² | 2024 |
| Roerdomp | 52 | 141 m² | 1975 |
| Zomertaling | 50 | 118 m² | 1974 |
| Van Eijdenplantsoen | 49 | 139 m² | 2024 |
| Dopsingel | 48 | 152 m² | 2016 |
| Jonneveen | 47 | 117 m² | 1980 |
| Lambertsveen | 46 | 107 m² | 1982 |
| Blomsingel | 44 | 124 m² | 2024 |
| De Minnehof | 43 | 122 m² | 2012 |
| Geutoomserf | 42 | 109 m² | 1980 |
| Goudhaver | 42 | 124 m² | 1999 |
| Goyergracht Zuid | 42 | 188 m² | 1966 |
| Melkpad | 42 | 114 m² | 1993 |
| Nieuweweg | 42 | 150 m² | 1968 |
| Pijpestrootje | 42 | 88 m² | 1988 |
| Zuidersingel | 42 | 90 m² | 2024 |
| Barbeelstraat | 41 | 47 m² | 2023 |
| Binder | 41 | 73 m² | 1990 |
| Hilhorststraat | 41 | 183 m² | 2021 |
| Reijerserf | 40 | 120 m² | 1980 |
| Streefoordlaan | 40 | 142 m² | 1976 |
| Everserf | 39 | 115 m² | 1980 |
| Jhr C Röelllaan | 39 | 87 m² | 1998 |
| Eemlustlaan | 38 | 106 m² | 1993 |
| Eemweg | 38 | 225 m² | 2026 |
| Karperweg | 38 | 88 m² | 2004 |
| Wolfstedelaan | 38 | 116 m² | 1996 |
| Makkerstraat | 37 | 100 m² | 2025 |
| Watersnip | 37 | 123 m² | 1974 |
| Beukeboomstraat | 36 | 100 m² | 2023 |
| Hoogeboomstraat | 36 | 108 m² | 2020 |
| Ruiterskamp | 36 | 112 m² | 1982 |
| Troeveveen | 36 | 107 m² | 1982 |
| Zaadkorrel | 36 | 106 m² | 1966 |
| Zonnebaarsweg | 36 | 138 m² | 2004 |
| Zilverschoon | 35 | 164 m² | 1998 |
| Maalderij | 34 | 85 m² | 1966 |
| Klaproos | 33 | 133 m² | 1970 |
| Wezeboom | 33 | 127 m² | 1989 |
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.