Huizenprijzen en woningwaarde in Druten
Druten telt 6.327 woningen en ligt in de gemeente Druten. De helft van de woningen is groter dan 118 m² en het mediane bouwjaar is 1991.
Wat is uw huis in Druten waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Druten
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 165 verkopen in Druten.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 480.318 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.128 |
| Gemiddelde verkooptijd | 35 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 165 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 182 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Druten bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Druten is 118 m²; tegen € 4.128 per m² komt die uit rond € 487.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 35 dagen in Druten. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Druten
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Appartement | 1.701 | 27,2% |
| Tussenwoning | 1.491 | 23,8% |
| Hoekwoning | 1.121 | 17,9% |
| Twee-onder-een-kap | 1.029 | 16,4% |
| Vrijstaand | 917 | 14,7% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 98,9% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Druten
16 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Druten ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Klein Middelveld | Druten Zuid | 893 | € 305.000 |
| Druten West | Druten | 722 | € 319.000 |
| Druten Centrum | Druten | 594 | € 330.000 |
| Delenoord | Druten | 540 | € 440.000 |
| Oud Druten | Druten | 536 | € 384.000 |
| Bouwing | Druten Zuid | 456 | € 404.000 |
| Boldershof | Druten | 454 | € 374.000 |
| De Koekoek | Druten Zuid | 398 | € 386.000 |
| Oranjebuurt | Druten | 393 | € 328.000 |
| Buitenhof | Druten Zuid | 388 | € 497.000 |
| Tichellande | Druten | 387 | € 472.000 |
| Zeevaarders | Druten | 293 | € 412.000 |
| Bedrijventerrein Klepperheide | Druten Zuid | 159 | € 298.000 |
| Bedrijventerrein Westerhout | Druten | 57 | € 428.000 |
| Verspreide huizen Druten | Druten Buitengebied | 30 | € 334.000 |
| Bedrijventerrein Kerkeland | Druten | 27 | € 435.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Druten, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Druten
De 60 grootste van 159 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 159 straten in Druten.
| Nijenkamp | 178 | 120 m² | 1979 |
| Steenakker | 159 | 110 m² | 1984 |
| Klepperheide | 155 | 67 m² | 2024 |
| Heuvel | 137 | 80 m² | 1972 |
| Korte Akker | 134 | 122 m² | 1973 |
| Ticheldreef | 133 | 130 m² | 2017 |
| Pa Hoeklaan | 131 | 26 m² | 2017 |
| Hoogstuk | 125 | 96 m² | 1974 |
| Klokkenslagstraat | 120 | 93 m² | 2025 |
| Middelveld | 117 | 110 m² | 1976 |
| Leigraaf | 115 | 123 m² | 1974 |
| Vlakkers | 111 | 99 m² | 1981 |
| Horst | 109 | 114 m² | 2013 |
| Bieskamp | 105 | 80 m² | 1984 |
| Heemradenstraat | 91 | 92 m² | 2008 |
| Kasteelhof | 87 | 65 m² | 2009 |
| Heersweg | 86 | 65 m² | 1971 |
| Raadhuisstraat | 86 | 101 m² | 1988 |
| Hegakker | 83 | 125 m² | 1987 |
| Rieffhof | 83 | 67 m² | 2002 |
| Hogestraat | 82 | 107 m² | 1975 |
| Kattenburg | 81 | 127 m² | 1920 |
| Hooistraat | 79 | 132 m² | 1972 |
| Ambtshuisplein | 78 | 54 m² | 1907 |
| Stationsstraat | 74 | 150 m² | 1966 |
| Kriekveld | 73 | 27 m² | 2021 |
| Buurmeesterstraat | 72 | 67 m² | 2016 |
| Ekelen | 72 | 99 m² | 1988 |
| Karel Doormanstraat | 70 | 71 m² | 2026 |
| Markt | 70 | 82 m² | 1997 |
| Wilhelminastraat | 69 | 102 m² | 1961 |
| Roodhekkenpas | 64 | 156 m² | 1997 |
| Veerstraat | 64 | 118 m² | 1938 |
| Genechtstraat | 63 | 103 m² | 1967 |
| Lievendaal | 62 | 166 m² | 1979 |
| Boslaan | 61 | 165 m² | 1999 |
| Corterhoven | 60 | 128 m² | 2004 |
| Mr. van Coothstraat | 59 | 162 m² | 1957 |
| Aardschouwstraat | 57 | 113 m² | 2024 |
| Dijkgraafstraat | 55 | 75 m² | 2025 |
| Hoefslagstraat | 55 | 110 m² | 1971 |
| Schipleisingel | 54 | 157 m² | 2000 |
| Bernhardstraat | 51 | 95 m² | 1958 |
| Coorninglaan | 51 | 179 m² | 2001 |
| Burgemeester Bruinemanstraat | 50 | 96 m² | 2004 |
| Celestinelaan | 50 | 84 m² | 2010 |
| Heufke | 50 | 125 m² | 1984 |
| Irenestraat | 49 | 106 m² | 1960 |
| Marktschuitstraat | 49 | 64 m² | 2025 |
| Tusschenstuk | 49 | 128 m² | 2022 |
| Frijnheuvel | 48 | 124 m² | 1976 |
| Spadesteekstraat | 48 | 89 m² | 2009 |
| Kapellekenslaan | 46 | 80 m² | 1997 |
| Kloosterlaan | 46 | 78 m² | 2001 |
| Landschrijverstraat | 46 | 102 m² | 2006 |
| Tuinschouwstraat | 44 | 130 m² | 1971 |
| Bruglaan | 43 | 168 m² | 2005 |
| De Hoeven | 40 | 141 m² | 1989 |
| Langakkers | 39 | 138 m² | 1994 |
| Margrietstraat | 39 | 92 m² | 1954 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.