Huizenprijzen en woningwaarde in Diever
Diever telt 1.269 woningen en ligt in de gemeente Westerveld. De helft van de woningen is groter dan 138 m² en het mediane bouwjaar is 1983.
Wat is uw huis in Diever waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Diever
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 49 verkopen in Diever.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 404.817 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.767 |
| Gemiddelde verkooptijd | 71 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 49 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 82 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Diever bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Diever is 138 m²; tegen € 3.767 per m² komt die uit rond € 520.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 71 dagen in Diever. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Diever
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 601 | 47,4% |
| Twee-onder-een-kap | 242 | 19,1% |
| Hoekwoning | 155 | 12,2% |
| Tussenwoning | 154 | 12,1% |
| Appartement | 116 | 9,1% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,9% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Diever
2 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Diever ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Diever | Diever | 1.117 | € 389.000 |
| Verspreide huizen Diever | Diever | 150 | € 541.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Diever, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Diever
De 60 grootste van 77 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 77 straten in Diever.
| Gerritsstraat | 71 | 115 m² | 1972 |
| Hoofdstraat | 69 | 194 m² | 1930 |
| De Wijert | 63 | 90 m² | 1992 |
| Broekemastraat | 56 | 121 m² | 1987 |
| Meyboomstraat | 51 | 125 m² | 1979 |
| Koelgoorn | 50 | 148 m² | 2007 |
| Bisschopshof | 42 | 81 m² | 2019 |
| Meulakkers | 34 | 156 m² | 1994 |
| Raadhuislaan | 34 | 114 m² | 2016 |
| Van Nootenstraat | 34 | 103 m² | 1986 |
| Moleneinde | 32 | 162 m² | 1933 |
| Kloosterstraat | 30 | 126 m² | 1972 |
| Veentjesweg | 26 | 126 m² | 1950 |
| Roedenbergen | 25 | 156 m² | 2021 |
| Brinkstraat | 24 | 140 m² | 1950 |
| Van Osstraat | 23 | 145 m² | 1978 |
| Peperstraat | 21 | 117 m² | 1966 |
| Acht Boerijen | 20 | 138 m² | 2010 |
| Achterstraat | 20 | 126 m² | 1868 |
| Dwarsdrift | 20 | 148 m² | 1978 |
| Kasteel | 20 | 210 m² | 1960 |
| Valkenakker | 20 | 114 m² | 1999 |
| Zr Broerstraat | 20 | 142 m² | 1986 |
| Binnenes | 19 | 103 m² | 1958 |
| Paalakkers | 18 | 168 m² | 1992 |
| Schipper | 18 | 147 m² | 1999 |
| Tusschendarp | 17 | 144 m² | 1960 |
| Vlasstraat | 17 | 98 m² | 1955 |
| De Kleine Es | 15 | 96 m² | 1979 |
| Iemenkampen | 15 | 153 m² | 1990 |
| Iekakkers | 14 | 156 m² | 1990 |
| Kruisakkers | 14 | 131 m² | 1975 |
| Roringererf | 14 | 186 m² | 2018 |
| Kalterbroeken | 13 | 257 m² | 2010 |
| Kalteren | 13 | 269 m² | 1950 |
| Kastanjelaan | 13 | 237 m² | 1953 |
| Kruisstraat | 13 | 183 m² | 1930 |
| Langkamp | 13 | 153 m² | 1994 |
| Pucklaan | 13 | 162 m² | 1971 |
| De Grachte | 12 | 87 m² | 1970 |
| Dingspil | 12 | 138 m² | 1965 |
| Oldendiever | 11 | 184 m² | 1955 |
| Bosweg | 10 | 151 m² | 1946 |
| Hesselsstraat | 10 | 149 m² | 1978 |
| Ketelstraat | 10 | 178 m² | 1968 |
| Van Royenstraat | 10 | 174 m² | 1978 |
| Vroonhoeve | 10 | 218 m² | 2010 |
| Marke | 9 | 150 m² | 1975 |
| Wittelterweg | 9 | 202 m² | 1978 |
| Titanialaan | 8 | 160 m² | 1966 |
| Westerdrift | 8 | 122 m² | 1958 |
| Hermialaan | 7 | 179 m² | 1968 |
| Kerkpad | 7 | 164 m² | 1970 |
| Sepiepenakkers | 7 | 194 m² | 1998 |
| Oberonlaan | 6 | 143 m² | 1965 |
| Padakkers | 6 | 153 m² | 1999 |
| Ten Darperweg | 6 | 160 m² | 1930 |
| Westeres | 6 | 168 m² | 1969 |
| Brink | 5 | 220 m² | 1905 |
| Groningerweg | 5 | 104 m² | 1997 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.