Huizenprijzen en woningwaarde in Dalen
Dalen telt 1.791 woningen en ligt in de gemeente Coevorden. De helft van de woningen is groter dan 125 m² en het mediane bouwjaar is 1975.
Wat is uw huis in Dalen waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Dalen
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 54 verkopen in Dalen.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 497.461 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.513 |
| Gemiddelde verkooptijd | 48 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 54 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 70 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Dalen bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Dalen is 125 m²; tegen € 3.513 per m² komt die uit rond € 439.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 48 dagen in Dalen. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Dalen
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 877 | 49,4% |
| Twee-onder-een-kap | 443 | 25,0% |
| Appartement | 240 | 13,5% |
| Hoekwoning | 112 | 6,3% |
| Tussenwoning | 102 | 5,7% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,1% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Dalen
3 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Dalen ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Dalen | Dalen | 1.566 | € 349.000 |
| Verspreide huizen Dalen | Dalen | 153 | € 459.000 |
| Verspreide huizen Dalerpeel | Dalen | 65 | € 487.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Dalen, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Dalen
De 60 grootste van 93 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 93 straten in Dalen.
| Emmerweg | 85 | 132 m² | 1976 |
| Kolkakkers | 82 | 125 m² | 1990 |
| Burg Fonteinstraat | 76 | 71 m² | 1972 |
| Kieftenweg | 64 | 130 m² | 1984 |
| Westerwijk | 58 | 125 m² | 1966 |
| de Bente | 54 | 143 m² | 1973 |
| Noordwijk | 52 | 148 m² | 1942 |
| Kymmelskampen | 48 | 159 m² | 1976 |
| Meester Cassastraat | 45 | 117 m² | 1973 |
| Hoofdstraat | 43 | 150 m² | 1934 |
| Ballandstraat | 42 | 113 m² | 1970 |
| Vossebelt | 42 | 144 m² | 1960 |
| Maandehof | 39 | 76 m² | 1993 |
| Wendakkers | 39 | 103 m² | 1982 |
| Wettringerlaan | 39 | 85 m² | 2023 |
| Luunkamp | 37 | 127 m² | 1975 |
| Wilgenstraat | 37 | 104 m² | 1976 |
| Burg ten Holteweg | 35 | 137 m² | 1978 |
| Verbindingsweg | 30 | 165 m² | 1975 |
| de Brinken | 29 | 150 m² | 1959 |
| de Spil | 29 | 167 m² | 1999 |
| Thyakkerstraat | 28 | 118 m² | 1956 |
| Dalerveensestraat | 27 | 115 m² | 1973 |
| Laveringsveen | 27 | 119 m² | 1991 |
| Fledderusstraat | 26 | 98 m² | 1963 |
| Oude Dalerveensestraat | 25 | 132 m² | 1985 |
| Goornstraat | 24 | 100 m² | 1965 |
| Korenmolen | 23 | 124 m² | 1996 |
| Reindersdijk | 23 | 196 m² | 1928 |
| Sleedoornstraat | 21 | 119 m² | 1976 |
| Weiert | 20 | 86 m² | 1971 |
| Keuterbrink | 19 | 127 m² | 1973 |
| Oude Coevorderweg | 19 | 125 m² | 1962 |
| Kruisstraat | 18 | 166 m² | 1926 |
| Meulenhof | 18 | 74 m² | 1972 |
| Molenwijk | 18 | 100 m² | 1954 |
| Schoolstraat | 17 | 125 m² | 1954 |
| Dokter Christiaansplein | 15 | 107 m² | 1964 |
| Walakkers | 15 | 119 m² | 1986 |
| Achterkamp | 14 | 264 m² | 2002 |
| Voorkamp | 14 | 157 m² | 1975 |
| de Loo | 13 | 137 m² | 1950 |
| Kleine Veld | 13 | 169 m² | 2000 |
| Stationsstraat | 13 | 215 m² | 1935 |
| Windmolen | 13 | 160 m² | 1995 |
| Achterbente | 12 | 184 m² | 1970 |
| Brinkweg | 12 | 99 m² | 1974 |
| de Kamp | 12 | 176 m² | 1976 |
| Stellingmolen | 12 | 148 m² | 1995 |
| Biezenstraat | 11 | 122 m² | 1978 |
| de Waag | 11 | 103 m² | 1997 |
| Eldijk | 11 | 177 m² | 1915 |
| Bovenkruier | 10 | 116 m² | 1999 |
| de Mars | 10 | 139 m² | 1930 |
| Hoogehaar | 10 | 221 m² | 1971 |
| Loosche Mars | 10 | 205 m² | 1902 |
| de Steeg | 9 | 144 m² | 1976 |
| Hooya's Oord | 9 | 203 m² | 1920 |
| Veenhuizerweg | 9 | 149 m² | 1970 |
| Vliers | 9 | 156 m² | 1981 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.