Huizenprijzen en woningwaarde in Aalsmeer
Aalsmeer telt 10.380 woningen en ligt in de gemeente Aalsmeer. De helft van de woningen is groter dan 117 m² en het mediane bouwjaar is 1987.
Wat is uw huis in Aalsmeer waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Aalsmeer
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 276 verkopen in Aalsmeer.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 650.598 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 5.446 |
| Gemiddelde verkooptijd | 56 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 276 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 412 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Aalsmeer bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Aalsmeer is 117 m²; tegen € 5.446 per m² komt die uit rond € 637.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 56 dagen in Aalsmeer. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Aalsmeer
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Tussenwoning | 3.159 | 30,9% |
| Appartement | 2.361 | 23,1% |
| Vrijstaand | 1.814 | 17,7% |
| Hoekwoning | 1.670 | 16,3% |
| Twee-onder-een-kap | 1.218 | 11,9% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 98,5% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Aalsmeer
8 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Aalsmeer ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Stommeer | Aalsmeer | 3.229 | € 477.000 |
| Oosteinde | Oosteinde | 3.021 | € 605.000 |
| Centrum | Aalsmeer | 1.539 | € 492.000 |
| Hornmeer | Aalsmeer | 1.352 | € 451.000 |
| Bovenlanden | Oosteinde | 407 | € 599.000 |
| Greenpark | Oosteinde | 351 | € 618.000 |
| Uiterweg | Aalsmeer | 299 | € 849.000 |
| Schinkelpolder | Oosteinde | 182 | € 706.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Aalsmeer, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Aalsmeer
De 60 grootste van 220 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 220 straten in Aalsmeer.
| Oosteinderweg | 513 | 139 m² | 1954 |
| Aalsmeerderweg | 383 | 137 m² | 1955 |
| Uiterweg | 302 | 160 m² | 1978 |
| Ophelialaan | 211 | 87 m² | 1950 |
| Molenpad | 195 | 27 m² | 1994 |
| Hornweg | 189 | 165 m² | 1963 |
| Koolwitjestraat | 178 | 112 m² | 2006 |
| Vlinderweg | 167 | 140 m² | 2007 |
| Koningsstraat | 160 | 130 m² | 2008 |
| Karperstraat | 156 | 157 m² | 2008 |
| Machineweg | 145 | 121 m² | 1985 |
| Hortensialaan | 142 | 92 m² | 1956 |
| Twijnderlaan | 142 | 85 m² | 2015 |
| Roerdomplaan | 128 | 114 m² | 1975 |
| Citroenvlinderstraat | 115 | 161 m² | 2006 |
| Julianalaan | 111 | 101 m² | 1966 |
| Snoekbaarsstraat | 111 | 121 m² | 2008 |
| Mendelstraat | 109 | 106 m² | 1960 |
| Geraniumstraat | 108 | 70 m² | 1965 |
| Zijdstraat | 105 | 76 m² | 1965 |
| Begoniastraat | 96 | 86 m² | 1949 |
| Stommeerweg | 93 | 207 m² | 1955 |
| Poldermeesterplein | 91 | 82 m² | 2009 |
| Clematisstraat | 89 | 35 m² | 2002 |
| Stommeerkade | 86 | 152 m² | 1988 |
| Willem-Alexanderstraat | 86 | 121 m² | 1969 |
| Dorpsstraat | 82 | 130 m² | 1940 |
| Zwarteweg | 82 | 120 m² | 1959 |
| Boomgaard | 81 | 172 m² | 2006 |
| Baanvak | 80 | 126 m² | 1988 |
| Frans de Bieslaan | 80 | 45 m² | 2023 |
| Gerberastraat | 80 | 84 m² | 2005 |
| Sportlaan | 80 | 110 m² | 1938 |
| Hugo de Vriesstraat | 77 | 91 m² | 1959 |
| Anjerhof | 75 | 90 m² | 1987 |
| Beatrixstraat | 75 | 116 m² | 1970 |
| Atalantalaan | 74 | 149 m² | 2008 |
| Ketelhuis | 74 | 94 m² | 2001 |
| Hadleystraat | 73 | 98 m² | 1929 |
| 1e J.C. Mensinglaan | 71 | 63 m² | 2019 |
| Kas | 71 | 102 m² | 2001 |
| Spoorlaan | 69 | 70 m² | 1955 |
| Cyclamenstraat | 68 | 92 m² | 1951 |
| Rozenstraat | 67 | 66 m² | 1981 |
| Apollostraat | 66 | 140 m² | 1971 |
| Primulastraat | 62 | 98 m² | 1949 |
| Mozartlaan | 61 | 112 m² | 1968 |
| Ringvaartzijde | 61 | 147 m² | 1980 |
| Helling | 59 | 94 m² | 1965 |
| A.H. Blaauwstraat | 58 | 73 m² | 1962 |
| Rozenhof | 58 | 130 m² | 1985 |
| Weteringstraat | 57 | 91 m² | 2007 |
| Dreef | 56 | 84 m² | 2025 |
| Wilhelminastraat | 56 | 98 m² | 1964 |
| Werven | 55 | 223 m² | 2008 |
| Duikerstraat | 54 | 153 m² | 2008 |
| Drie Kolommenplein | 53 | 134 m² | 1997 |
| Händelstraat | 52 | 131 m² | 1968 |
| Kamperfoeliestraat | 52 | 99 m² | 1995 |
| Brasemstraat | 51 | 126 m² | 2007 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.