Gemeenteweg 285a, Staphorst
Een twee-onder-een-kapwoning van 226 m² uit 1979, in de buurt Staphorst streek-Oost.
Waarde-indicatie
€ 627.000
middelste schatting, gemiddeld onderhouden · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Zonder geregistreerd energielabel is de marge ± 26%; met een label zou dat ± 22% zijn.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gemiddeld onderhoud. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.
- Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
- Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
- Verbouwingen die niet in de BAG staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
- Gebruiksoppervlakte226 m²
- Bouwjaar1979
- WoningtypeTwee-onder-een-kapwoning
- Prijs per m²€ 2.775voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in Staphorst streek-Oost naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.
| Bijzonderheid van deze woning | Effect op de prijs per m² |
|---|---|
| Twee-onder-een-kapwoning van 226 m² Per m² brengt een twee-onder-een-kapwoning van deze maat mínder op dan de gemiddelde woning in Staphorst streek-Oost: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m². De 226 m² zelf zitten al in het bedrag. | omlaag |
| Eigen perceel van 738 m² Ruim bemeten voor een woning van 226 m². | omhoog |
| Bouwjaar 1979 Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode minder op dan gemiddeld. | omlaag |
| Geen energielabel geregistreerd Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd. | niet bekend |
| Staat van onderhoud en afwerking binnen Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is. | niet bekend |
Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in Staphorst streek-Oost. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.
Welke vraagprijs past bij Gemeenteweg 285a?
Verwachte vraagprijs
€ 621.000
tussen € 495.000 en € 748.000
als de woning nu te koop komt, gemiddeld onderhouden
+1% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 627.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 627.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een twee-onder-een-kapwoning in deze prijsklasse en in Staphorst streek-Oost verwachten we dat de verkoopprijs 1% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Gemeenteweg 285a zich?
Een woning van deze waarde in Overijssel was in oktober 2016 ongeveer € 305.000 waard en is nu € 627.000: +105% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Overijssel volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 309.000 | ± 31% | — |
| januari 2018 | € 327.000 | ± 30% | +6% |
| januari 2019 | € 347.000 | ± 30% | +6% |
| januari 2020 | € 367.000 | ± 29% | +6% |
| januari 2021 | € 407.000 | ± 29% | +11% |
| januari 2022 | € 490.000 | ± 28% | +20% |
| januari 2023 | € 506.000 | ± 28% | +3% |
| januari 2024 | € 510.000 | ± 27% | +1% |
| januari 2025 | € 574.000 | ± 27% | +13% |
| januari 2026 | € 618.000 | ± 26% | +8% |
| juni 2026 | € 627.000 | ± 26% | +1% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Overijssel en die voor twee-onder-een-kapwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Overijssel; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Gemeenteweg 285a?
| Postcode | 7951 PA |
|---|---|
| Woningtype | Twee-onder-een-kapwoning |
| Plek in de rij | 1e van 2 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 226 m² |
| Bouwjaar | 1979 |
| Perceeloppervlakte | 738 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | Geen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online) |
| Inhoud van het pand | 757 m³ · gemeten uit laserhoogtedata |
| Bouwlagen | 2 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 7,8 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 74 panelen Op 186 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het zuidwesten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.
Huizenprijzen in Staphorst
| Gemiddelde verkoopprijs | € 516.489 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.458 |
| Gemiddelde verkooptijd | 55 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 53 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 56 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 6,7 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 6,7 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 1,9 km |
| Supermarkt | 1,2 km |
| Basisschool | 0,6 km |
| Kinderdagverblijf | 1,8 km |
| Huisarts | 2,6 km |
| Apotheek | 2,6 km |
| Ziekenhuis | 5,3 km |
| Restaurant | 1,2 km |
| Bibliotheek | 1,8 km |
| Binnenzwembad | 3,7 km |
| Bioscoop | 7,3 km |
Afstanden van het CBS, berekend over de weg als gemiddelde voor alle inwoners van de buurt samen — een buurtgemiddelde dus, geen meting vanaf deze voordeur. De definities luisteren nauw: het binnenzwembad is echt het dichtstbijzijnde óverdekte bad (een openluchtbad telt niet mee), en de oprit telt zowel rijks- als provinciale wegen.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Beschermd gezicht | Staphorst Deze woning ligt in een rijksbeschermd stads- of dorpsgezicht, aangewezen in 1993. Dat geldt voor het hele gebied, ook voor woningen die zelf geen monument zijn: het beperkt vooral wat er aan het aanzicht mag veranderen. |
|---|---|
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 34% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder hogere zandgronden. Deze woning is van 1979 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
| Overstroming | Beschermd, in een aangewezen risicogebied Nederland heeft dit gebied aangewezen als gebied met een potentieel significant overstromingsrisico langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein — de Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het valt onder het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
| Bestemming | Wonen - 1 Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Boven het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.30 in Staphorst streek-Oost (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO doet een uitspraak over een postcodegebied, niet over een individuele woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een totaal verschillende fundering hebben. Peiljaar 2019. Voor zekerheid is funderingsonderzoek nodig. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidcijfers komen uit de Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM: het is het percentage inwoners dat zégt ernstige hinder te ervaren, geen gemeten geluidsniveau in decibel. Het RIVM schat het buurtcijfer uit een landelijke steekproef, dus het is een indicatie voor de buurt en niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 1979?
De eerste generatie met een wettelijke isolatie-eis; asbest was nog toegestaan. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode 1975 – 1991 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Asbest mogelijk | Asbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten. |
|---|---|
| Isolatie van de eerste generatie | Er zit isolatie in, maar dun naar huidige maatstaven, en het glas is vaak gewoon dubbel in plaats van HR++. Na-isoleren loont hier vrijwel altijd. |
Welke woningen lijken op Gemeenteweg 285a?
Twee-onder-een-kapwoningen in Staphorst streek-Oost met een vergelijkbare oppervlakte.
- Gemeenteweg 218aB
- Leijendwarsweg 5Geen label
- Gemeenteweg 335bGeen label
- Oosterparallelweg 31aGeen label
- Oosterparallelweg 31Geen label
- Gemeenteweg 205aGeen label
Welke woningen liggen er nog meer aan de Gemeenteweg?
543 woningen. Bekijk de hele straat.
- Gemeenteweg 4
- Gemeenteweg 6
- Gemeenteweg 7
- Gemeenteweg 8
- Gemeenteweg 9
- Gemeenteweg 10
- Gemeenteweg 11
- Gemeenteweg 12
- Gemeenteweg 12a
- Gemeenteweg 13
- Gemeenteweg 15
- Gemeenteweg 15a
Veelgestelde vragen over Gemeenteweg 285a
Wat is Gemeenteweg 285a in Staphorst waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 464.000 en € 790.000: 226 m² maal € 2.775 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Staphorst en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 26% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. De marge is hier extra breed doordat er geen energielabel geregistreerd is; met een label zou hij 22% zijn. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Gemeenteweg 285a?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 621.000, tussen € 495.000 en € 748.000. De waarde-indicatie is € 627.000: we verwachten dat de verkoopprijs 1% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Staphorst overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Gemeenteweg 285a in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 407.000 in januari 2021 naar € 627.000 nu: +54%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Overijssel op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Gemeenteweg 285a?
226 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Gemeenteweg 285a?
Dit is een twee-onder-een-kapwoning. De BAG legt het woningtype niet vast, dus leiden wij het zelf af uit de vorm van het pand, het aantal woningen erin en het aantal panden dat eraan vastzit. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Gemeenteweg 285a?
Het bouwjaar is 1979, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Gemeenteweg 285a?
Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.
Hoe groot is het perceel van Gemeenteweg 285a?
Het kadastrale perceel is 738 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Is een monument meer of minder waard?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.