De Koperwiek 31, Sint-Michielsgestel
Een tussenwoning uit 1974, met 107 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Venkant, Beekkant en Beekvliet.
Waarde-indicatie
€ 490.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 13%.
Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 307 meter, tussen maart 2022 en juni 2026.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen: die worden nergens bijgehouden
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte107 m²
- Bouwjaar1974
- WoningtypeTussenwoning
- Prijs per m²€ 4.582voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Venkant, Beekkant en Beekvliet als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Venkant, Beekkant en Beekvliet
€ 4.579
per m², alle woningtypen
≈ voor deze woning
Deze woning
€ 4.582
per m² × 107 m² = € 490.000
Verhoogt de prijs per m²2
- Energielabel A+sterk
Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager.
- Gemeten woonoppervlakte 105 m², geregistreerd 107 m²licht
De energieadviseur mat in de woning meer verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.
Verlaagt de prijs per m²3
- Tussenwoning van 107 m²duidelijk
Een tussenwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Venkant, Beekkant en Beekvliet: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².
- Bouwjaar 1974licht
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.
- Eigen perceel van 127 m²licht
Weinig grond voor een woning van 107 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.
Nog niet bekend
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Venkant, Beekkant en Beekvliet. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij De Koperwiek 31?
Verwachte vraagprijs
€ 462.000
tussen € 413.000 en € 511.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+6% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 490.000
tussen € 427.000 en € 554.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 490.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een tussenwoning in deze prijsklasse en in Venkant, Beekkant en Beekvliet verwachten we dat de verkoopprijs 6% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Venkant, Beekkant en Beekvliet, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 21
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 90%
- de middelste verkoop boven de vraagprijs
- 4%
Deze woning komt hoger uit dan die middelste verkoop, omdat om een tussenwoning harder geboden wordt dan om een appartement.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van De Koperwiek 31 zich?
Een woning van deze waarde in Noord-Brabant was in november 2016 ongeveer € 234.000 waard en is nu € 490.000: +109% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Noord-Brabant volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 237.000 | ± 18% | — |
| januari 2018 | € 254.000 | ± 17% | +7% |
| januari 2019 | € 272.000 | ± 17% | +7% |
| januari 2020 | € 288.000 | ± 16% | +6% |
| januari 2021 | € 318.000 | ± 16% | +10% |
| januari 2022 | € 381.000 | ± 15% | +20% |
| januari 2023 | € 389.000 | ± 15% | +2% |
| januari 2024 | € 401.000 | ± 14% | +3% |
| januari 2025 | € 455.000 | ± 14% | +14% |
| januari 2026 | € 482.000 | ± 13% | +6% |
| juni 2026 | € 490.000 | ± 13% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Noord-Brabant en die voor tussenwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Noord-Brabant; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van De Koperwiek 31?
| Postcode | 5271 LA |
|---|---|
| Woningtype | Tussenwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Plek in de rij | 3e van 6 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 107 m² |
| Bouwjaar | 1974 |
| Perceeloppervlakte | 127 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | A+ · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2025. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Inhoud van het pand | 350 m³ · gemeten uit laserhoogtedata |
| Bouwlagen | 3 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 8,6 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 12 panelen Op 30 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het zuidoosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Sint-Michielsgestel
| Gemiddelde verkoopprijs | € 741.734 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.822 |
| Gemiddelde verkooptijd | 29 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 132 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 160 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 6,6 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 8,5 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 1,1 km |
| Supermarkt | 0,7 km |
| Basisschool | 0,6 km |
| Kinderdagverblijf | 0,6 km |
| Huisarts | 1,2 km |
| Apotheek | 1,1 km |
| Ziekenhuis | 7,6 km |
| Restaurant | 0,7 km |
| Bibliotheek | 1,9 km |
| Binnenzwembad | 5,8 km |
| Bioscoop | 7 km |
Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 0% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder hogere zandgronden. Deze woning is van 1974 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Overstroming | Beschermd, in een aangewezen risicogebied Nederland heeft dit gebied aangewezen als gebied met een potentieel significant overstromingsrisico langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein — de Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het valt onder het stroomgebied van de Maas. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.19 in Venkant, Beekkant en Beekvliet (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 1974?
De tijd van de systeembouw (huizen uit fabrieksonderdelen) en van veel asbest, nog zonder isolatie-eis. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1965 – 1974. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Asbest mogelijk | Asbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten. |
|---|---|
| Betonrot in systeemvloeren | Tussen 1965 en 1983 zijn betonnen vloeren van het type kwaaitaal en manta gelegd. Een deel daarvan kan boven een vochtige kruipruimte gaan roesten en afbrokkelen (betonrot). Of dit type vloer hier ligt, ziet alleen een inspecteur. |
| Isolatie: aantoonbaar aangepakt (label A+) | Woningen uit deze periode zijn zonder isolatie gebouwd, maar dit adres heeft energielabel A+. Er is dus sindsdien flink geïsoleerd; het label is vastgesteld door een erkende adviseur die in de woning is geweest. |
Welke woningen lijken op De Koperwiek 31?
Tussenwoningen in Venkant, Beekkant en Beekvliet met een vergelijkbare oppervlakte.
- De Koperwiek 27B
- Ambachtsweg 86Geen label
- Ambachtsweg 48Geen label
- Regent Smitsstraat 104Geen label
- Kleine Beek 8B
- Regent Goijaertsstraat 9C
Welke woningen liggen er nog meer aan de De Koperwiek?
42 woningen. Bekijk de hele straat.
- De Koperwiek 1
- De Koperwiek 2
- De Koperwiek 3
- De Koperwiek 4
- De Koperwiek 5
- De Koperwiek 6
- De Koperwiek 7
- De Koperwiek 8
- De Koperwiek 9
- De Koperwiek 10
- De Koperwiek 11
- De Koperwiek 12
Veelgestelde vragen over De Koperwiek 31
Wat is De Koperwiek 31 in Sint-Michielsgestel waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 427.000 en € 554.000: 107 m² maal € 4.582 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Sint-Michielsgestel en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 13% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij De Koperwiek 31?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 462.000, tussen € 413.000 en € 511.000. De waarde-indicatie is € 490.000: we verwachten dat de verkoopprijs 6% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Sint-Michielsgestel overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is De Koperwiek 31 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 318.000 in januari 2021 naar € 490.000 nu: +54%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Noord-Brabant op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft De Koperwiek 31?
107 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is De Koperwiek 31?
Dit is een tussenwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is De Koperwiek 31?
Het bouwjaar is 1974, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft De Koperwiek 31?
Energielabel A+, vastgesteld bij een opname in 2025. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt De Koperwiek 31 aan energie?
Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 86 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 75 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
- Waarom geeft elke woningwaarde-site een ander bedrag?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.