Naar de inhoud

Molenbaan 14, Oisterwijk

Molenbaan 14 (5063 PA Oisterwijk, Noord-Brabant) is een vrijstaande woning uit 1958, met 229 m² verwarmde woonruimte (geregistreerd: 339 m² gebruiksoppervlakte) op een perceel van 1.465 m², in de buurt Buitengebied Oisterwijk Noord.

Waarde-indicatie

€ 1.089.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 795.000€ 1.384.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 27%. De marge is hier breder, omdat er dichtbij te weinig vergelijkbare woningen verkocht zijn.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 896.000

€ 708.000 tot € 1.084.000 · marge ± 21% in plaats van ± 27%

verwachte vraagprijs € 925.000

€ 929.000

€ 734.000 tot € 1.124.000 · marge ± 21% in plaats van ± 27%

verwachte vraagprijs € 961.000

€ 985.000

€ 739.000 tot € 1.232.000 · marge ± 25% in plaats van ± 27%

verwachte vraagprijs € 1.025.000

€ 1.092.000

€ 797.000 tot € 1.387.000 · marge ± 27%

verwachte vraagprijs € 1.120.000

€ 1.132.000

€ 849.000 tot € 1.415.000 · marge ± 25% in plaats van ± 27%

verwachte vraagprijs € 1.175.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Molenbaan 14 in Oisterwijk en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Buitengebied Oisterwijk Noord als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Buitengebied Oisterwijk Noord

€ 4.107

per m², alle woningtypen

−22% voor deze woning

Deze woning

€ 3.214

per m² × 339 m² = € 1.089.000

Verhoogt de prijs per m²1

  • Eigen perceel van 1.465 m²

    Ruim bemeten voor een woning van 339 m².

    duidelijk

Verlaagt de prijs per m²4

  • Gemeten woonoppervlakte 229 m², geregistreerd 339 m²

    De energieadviseur mat in de woning minder verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.

    sterk
  • Vrijstaande woning van 339 m²

    Een vrijstaande woning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Buitengebied Oisterwijk Noord: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    duidelijk
  • Energielabel C

    Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs.

    licht
  • Bouwjaar 1958

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.

    licht

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Buitengebied Oisterwijk Noord. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Molenbaan 14?

Verwachte vraagprijs

€ 1.120.000

tussen € 852.000 en € 1.385.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

−3% eronder verkocht

Verwachte verkoopprijs

€ 1.089.000

tussen € 795.000 en € 1.384.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 1.089.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 3% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De gemeente Oisterwijk, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
246
daarvan ging boven de vraagprijs weg
61%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
2%

Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat in deze prijsklasse minder overboden wordt en om een vrijstaande woning minder hard geboden wordt dan om een appartement.

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Molenbaan 14 zich?

Een woning van deze waarde in Noord-Brabant was in november 2016 ongeveer € 554.000 waard en is nu € 1.089.000: +97% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Noord-Brabant volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 1.089.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 560.000± 32%—
januari 2018€ 594.000± 31%+6%
januari 2019€ 631.000± 31%+6%
januari 2020€ 667.000± 30%+6%
januari 2021€ 727.000± 30%+9%
januari 2022€ 869.000± 29%+19%
januari 2023€ 913.000± 29%+5%
januari 2024€ 907.000± 28%−1%
januari 2025€ 1.002.000± 28%+10%
januari 2026€ 1.071.000± 27%+7%
september 2026€ 1.089.000± 27%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Noord-Brabant en die voor vrijstaande woningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Noord-Brabant; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Molenbaan 14?

Postcode5063 PA
WoningtypeVrijstaande woning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Gebruiksoppervlakte339 m² · waarvan 229 m² verwarmd volgens de energielabelopname
Bouwjaar1958
Perceeloppervlakte1.465 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelC · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2025. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand855 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen2 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand7,6 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormSchuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 48 panelen
Op 125 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het noordoosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Oisterwijk

Gemiddelde verkoopprijs€ 583.942
Gemiddeld per m²€ 4.911
Gemiddelde verkooptijd49 dagen
Verkocht in 12 maanden230 woningen
Nieuw te koop gezet298 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (800 meter), een basisschool (800 meter) en een kinderdagverblijf (800 meter). Binnen die kilometer zijn er ongeveer 2 basisscholen. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,0 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 900 meter.

Treinstation2 km
Groot overstapstation8,5 km
Oprit snelweg of N-weg0,9 km
Grote supermarkt0,8 km
Basisschool0,8 km
Kinderdagverblijf0,8 km
Huisarts1,7 km
Apotheek1,7 km
Ziekenhuis8,7 km
Restaurant0,8 km
Bibliotheek2,2 km
Binnenzwembad2,3 km
Bioscoop7,7 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 48% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 1958. Woningen van vóór 1970 hebben vaker een kwetsbare fundering, maar de kaart ziet in dit gebied geen verhoogd risico. Bij aankoop blijft aandacht voor de fundering verstandig.
BestemmingWonen - 2
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidBoven het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,33 in Buitengebied Oisterwijk Noord (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidBovengemiddelde hinder van wegverkeer
  • Wegverkeer: 11,3% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Oisterwijk 5,8%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1958?

Wederopbouw: snel gebouwd, met de materialen die er waren, zonder isolatie en steeds vaker met asbest. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1946 – 1964. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Asbest mogelijkAsbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten.
Gebouwd zonder isolatie-eisPas sinds 1975 moeten nieuwe woningen geïsoleerd worden. Oudere woningen zijn gebouwd met enkel glas en zonder isolatie in dak en vloer. Veel is inmiddels alsnog geïsoleerd; het energielabel laat zien hoeveel er werkelijk gebeurd is.
Loden waterleidingenTot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is iets om na te vragen bij aankoop.
Wisselende materiaalkwaliteitNa de oorlog was er weinig materiaal en werd gebouwd met wat er was. De kwaliteit verschilt daardoor per project; een bouwkundige keuring zegt hier meer dan het bouwjaar.

Welke woningen lijken op Molenbaan 14?

Vrijstaande woningen in Buitengebied Oisterwijk Noord met een vergelijkbare oppervlakte.

Molenbaan 14 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Molenbaan?

16 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Molenbaan 14

Wat is Molenbaan 14 in Oisterwijk waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 795.000 en € 1.384.000: 339 m² maal € 3.214 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Oisterwijk en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 27% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Molenbaan 14?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 1.120.000, tussen € 852.000 en € 1.385.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 1.089.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Molenbaan 14 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 727.000 in januari 2021 naar € 1.089.000 nu: +50%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Noord-Brabant op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Molenbaan 14?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 339 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee. Bij de energielabelopname is 229 m² verwarmde woonruimte gemeten.

Wat voor woning is Molenbaan 14?

Dit is een vrijstaande woning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Molenbaan 14?

Het bouwjaar is 1958, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Molenbaan 14?

Energielabel C, vastgesteld bij een opname in 2025. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt Molenbaan 14 aan energie?

Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 218 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 153 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.