Naar de inhoud

Steengrub 13, Munstergeleen

Een tussenwoning van 161 m² uit 1980, in de buurt Munstergeleen.

Waarde-indicatie

€ 438.000

middelste schatting, gangbaar onderhoud · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu

€ 359.000€ 517.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Bij dit woningtype, deze grootte en wat we verder van deze woning weten is de marge ± 18%.

Meegewogen: 3 vergelijkbare verkopen binnen 66 meter, tussen december 2023 en april 2026.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 360.000

€ 302.000 tot € 418.000 · marge ± 16% in plaats van ± 18%

verwachte vraagprijs € 354.000

€ 374.000

€ 314.000 tot € 433.000 · marge ± 16% in plaats van ± 18%

verwachte vraagprijs € 369.000

€ 396.000

€ 325.000 tot € 468.000 · marge ± 18%

verwachte vraagprijs € 392.000

€ 439.000

€ 360.000 tot € 518.000 · marge ± 18%

verwachte vraagprijs € 427.000

€ 455.000

€ 373.000 tot € 537.000 · marge ± 18%

verwachte vraagprijs € 447.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
  • Verbouwingen die niet in de BAG staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Steengrub 13 in Munstergeleen en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in Munstergeleen naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.

Bijzonderheid van deze woningEffect op de prijs per m²
Tussenwoning van 161 m²
Per m² brengt een tussenwoning van deze maat mínder op dan de gemiddelde woning in Munstergeleen: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m². De 161 m² zelf zitten al in het bedrag.
omlaag
Eigen perceel van 415 m²
Ruim bemeten voor een woning van 161 m².
omhoog
Bouwjaar 1980
Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode minder op dan gemiddeld.
omlaag
Energielabel C
Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs. Dit label is vóór 2021 op afstand vastgesteld; zulke labels blijken bij verkoop iets meer waard dan de letter alleen doet vermoeden.
omlaag
Staat van onderhoud en afwerking binnen
Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is.
niet bekend

Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in Munstergeleen. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.

Welke vraagprijs past bij Steengrub 13?

Verwachte vraagprijs

€ 428.000

tussen € 364.000 en € 491.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+2% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 438.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 438.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een tussenwoning in deze prijsklasse en in Munstergeleen verwachten we dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Munstergeleen, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
42
daarvan ging boven de vraagprijs weg
76%
de middelste verkoop boven de vraagprijs
4%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Steengrub 13 zich?

Een woning van deze waarde in Limburg was in november 2016 ongeveer € 216.000 waard en is nu € 438.000: +103% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Limburg volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 438.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 218.000± 23%—
januari 2018€ 229.000± 22%+5%
januari 2019€ 247.000± 22%+8%
januari 2020€ 264.000± 21%+7%
januari 2021€ 290.000± 21%+10%
januari 2022€ 345.000± 20%+19%
januari 2023€ 348.000± 20%+1%
januari 2024€ 364.000± 19%+5%
januari 2025€ 407.000± 19%+12%
januari 2026€ 430.000± 18%+6%
juni 2026€ 438.000± 18%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Limburg en die voor tussenwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Limburg; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Steengrub 13?

Postcode6151 DH
WoningtypeTussenwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Plek in de rij8e van 20 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte161 m²
Bouwjaar1980
Perceeloppervlakte415 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelC · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2020. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand553 m³ · gemeten uit laserhoogtedata
Bouwlagen2 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee
DakvormPlat dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 54 tot 55 panelen
Op 190 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Een schatting met marge: van dit pand kennen wij de dakvlakken nog niet per windrichting, en dat maakt voor de opbrengst veel uit.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.

Huizenprijzen in Munstergeleen

Gemiddelde verkoopprijs€ 406.403
Gemiddeld per m²€ 3.199
Gemiddelde verkooptijd75 dagen
Verkocht in 12 maanden49 woningen
Nieuw te koop gezet53 woningen

Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 0% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder heuvelland. Deze woning is van 1980 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.

De funderingskaart van RVO doet een uitspraak over een postcodegebied, niet over een individuele woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een totaal verschillende fundering hebben. Peiljaar 2019. Voor zekerheid is funderingsonderzoek nodig. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt.

Waar let u op bij een woning uit 1980?

De eerste generatie met een wettelijke isolatie-eis; asbest was nog toegestaan. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode 1975 – 1991 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.

Asbest mogelijkAsbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten.
Isolatie van de eerste generatieEr zit isolatie in, maar dun naar huidige maatstaven, en het glas is vaak gewoon dubbel in plaats van HR++. Na-isoleren loont hier vrijwel altijd.

Welke woningen lijken op Steengrub 13?

Tussenwoningen in Munstergeleen met een vergelijkbare oppervlakte.

Steengrub 13 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Steengrub?

20 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Steengrub 13

Wat is Steengrub 13 in Munstergeleen waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 359.000 en € 517.000: 161 m² maal € 2.721 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Munstergeleen en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 18% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Steengrub 13?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 428.000, tussen € 364.000 en € 491.000. De waarde-indicatie is € 438.000: we verwachten dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Munstergeleen overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Steengrub 13 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 290.000 in januari 2021 naar € 438.000 nu: +51%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Limburg op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Steengrub 13?

161 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).

Wat voor woning is Steengrub 13?

Dit is een tussenwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Steengrub 13?

Het bouwjaar is 1980, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Steengrub 13?

Energielabel C, vastgesteld bij een opname in 2020. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Hoe groot is het perceel van Steengrub 13?

Het kadastrale perceel is 415 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.