Naar de inhoud

Mandenmakerstraat 18, Echt

Een tussenwoning van 129 m² uit 2020, in de buurt Echt Zuid.

Waarde-indicatie

€ 466.000

middelste schatting, gemiddeld onderhouden · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu

€ 401.000€ 531.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Bij dit woningtype, deze grootte en wat we verder van deze woning weten is de marge ± 14%.

Meegewogen: 4 vergelijkbare verkopen binnen 240 meter, tussen april 2021 en juli 2024.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gemiddeld onderhoud. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 383.000

€ 341.000 tot € 425.000 · marge ± 11% in plaats van ± 14%

verwachte vraagprijs € 371.000

€ 397.000

€ 354.000 tot € 441.000 · marge ± 11% in plaats van ± 14%

verwachte vraagprijs € 385.000

€ 421.000

€ 367.000 tot € 476.000 · marge ± 13% in plaats van ± 14%

verwachte vraagprijs € 410.000

€ 467.000

€ 402.000 tot € 532.000 · marge ± 14%

verwachte vraagprijs € 447.000

€ 484.000

€ 421.000 tot € 547.000 · marge ± 13% in plaats van ± 14%

verwachte vraagprijs € 468.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
  • Verbouwingen die niet in de BAG staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Luchtfoto van Mandenmakerstraat 18 in Echt en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in Echt Zuid naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.

Bijzonderheid van deze woningEffect op de prijs per m²
Tussenwoning van 129 m²
Per m² brengt een tussenwoning van deze maat mínder op dan de gemiddelde woning in Echt Zuid: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m². De 129 m² zelf zitten al in het bedrag.
omlaag
Bouwjaar 2020
Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode meer op dan gemiddeld.
omhoog
Eigen perceel van 244 m²
Ruim bemeten voor een woning van 129 m².
omhoog
Energielabel A
Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager. Dit label is vóór 2021 op afstand vastgesteld; zulke labels blijken bij verkoop iets meer waard dan de letter alleen doet vermoeden.
omhoog
Staat van onderhoud en afwerking binnen
Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is.
niet bekend

Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in Echt Zuid. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.

Welke vraagprijs past bij Mandenmakerstraat 18?

Verwachte vraagprijs

€ 448.000

tussen € 396.000 en € 499.000

als de woning nu te koop komt, gemiddeld onderhouden

+4% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 466.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 466.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een tussenwoning in deze prijsklasse en in Echt Zuid verwachten we dat de verkoopprijs 4% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De gemeente Echt-Susteren, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
275
daarvan ging boven de vraagprijs weg
69%
de middelste verkoop boven de vraagprijs
4%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Mandenmakerstraat 18 zich?

Een woning van deze waarde in Limburg was in oktober 2016 ongeveer € 229.000 waard en is nu € 466.000: +104% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Limburg volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 466.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 232.000± 19%—
januari 2018€ 244.000± 18%+5%
januari 2019€ 263.000± 18%+8%
januari 2020€ 281.000± 17%+7%
januari 2021€ 309.000± 17%+10%
januari 2022€ 367.000± 16%+19%
januari 2023€ 370.000± 16%+1%
januari 2024€ 388.000± 15%+5%
januari 2025€ 433.000± 15%+12%
januari 2026€ 458.000± 14%+6%
juni 2026€ 466.000± 14%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Limburg en die voor tussenwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Limburg; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Mandenmakerstraat 18?

Postcode6101 SH
WoningtypeTussenwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Plek in de rij6e van 7 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte129 m²
Bouwjaar2020
Perceeloppervlakte244 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelA · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2020
Inhoud van het pand504 m³ · gemeten uit laserhoogtedata
Bouwlagen3 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee
DakvormPlat dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 29 tot 30 panelen
Op 103 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Een schatting met marge: van dit pand kennen wij de dakvlakken nog niet per windrichting, en dat maakt voor de opbrengst veel uit.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.

Huizenprijzen in Echt

Gemiddelde verkoopprijs€ 413.062
Gemiddeld per m²€ 3.197
Gemiddelde verkooptijd47 dagen
Verkocht in 12 maanden188 woningen
Nieuw te koop gezet223 woningen

Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation0,9 km
Groot overstapstation12,5 km
Oprit snelweg of N-weg1,1 km
Supermarkt0,6 km
Basisschool0,7 km
Kinderdagverblijf0,7 km
Huisarts0,8 km
Apotheek0,7 km
Ziekenhuis1,1 km
Restaurant0,6 km
Bibliotheek1,1 km
Binnenzwembad1,9 km
Bioscoop1 km

Afstanden van het CBS, berekend over de weg als gemiddelde voor alle inwoners van de buurt samen — een buurtgemiddelde dus, geen meting vanaf deze voordeur. De definities luisteren nauw: het binnenzwembad is echt het dichtstbijzijnde óverdekte bad (een openluchtbad telt niet mee), en de oprit telt zowel rijks- als provinciale wegen.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 0% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder niet indeelbaar. Deze woning is van 2020 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
BestemmingWonen - 1
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidBoven het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4.29 in Echt Zuid (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: slechts 4,5% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Echt-Susteren 8%)

De funderingskaart van RVO doet een uitspraak over een postcodegebied, niet over een individuele woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een totaal verschillende fundering hebben. Peiljaar 2019. Voor zekerheid is funderingsonderzoek nodig. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidcijfers komen uit de Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM: het is het percentage inwoners dat zégt ernstige hinder te ervaren, geen gemeten geluidsniveau in decibel. Het RIVM schat het buurtcijfer uit een landelijke steekproef, dus het is een indicatie voor de buurt en niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 2020?

Gebouwd onder de aangescherpte energie-eisen; nieuwbouw van na medio 2018 is bovendien vrijwel altijd aardgasvrij. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode vanaf 2012 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.

Weinig periodetypische gebrekenDeze bouwperiode kent geen klassieke gebreken zoals asbest of betonrot. Aandachtspunten zitten eerder in de afwerking en in opleverpunten van de nieuwbouw dan in de constructie.
Kierdichte bouw vraagt om ventilerenZeer goed geïsoleerde woningen zijn kierdicht gebouwd. Zonder goed gebruik van het ventilatiesysteem kan vocht- en binnenluchtkwaliteit een punt worden.

Welke woningen lijken op Mandenmakerstraat 18?

Tussenwoningen in Echt Zuid met een vergelijkbare oppervlakte.

Mandenmakerstraat 18 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Mandenmakerstraat?

32 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Mandenmakerstraat 18

Wat is Mandenmakerstraat 18 in Echt waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 401.000 en € 531.000: 129 m² maal € 3.611 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Echt en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 14% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Mandenmakerstraat 18?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 448.000, tussen € 396.000 en € 499.000. De waarde-indicatie is € 466.000: we verwachten dat de verkoopprijs 4% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Echt overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Mandenmakerstraat 18 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 309.000 in januari 2021 naar € 466.000 nu: +51%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Limburg op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Mandenmakerstraat 18?

129 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).

Wat voor woning is Mandenmakerstraat 18?

Dit is een tussenwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Mandenmakerstraat 18?

Het bouwjaar is 2020, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Mandenmakerstraat 18?

Energielabel A, vastgesteld bij een opname in 2020. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt Mandenmakerstraat 18 aan energie?

De labelberekening komt uit op ongeveer 63.212 kWh per jaar. Dit is een genormeerd getal uit het energielabel: het rekent met standaard bewonersgedrag, niet met dat van de huidige of toekomstige bewoner. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.