Veldweg 1, Drouwen
Een vrijstaande woning van 262 m² uit 2021, in de buurt Drouwen Buitengebied.
Waarde-indicatie
€ 678.000
middelste schatting, gangbaar onderhoud · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Zonder geregistreerd energielabel is de marge ± 39%; met een label zou dat ± 36% zijn. Deze woning heeft in het Kadaster naast wonen nog een andere functie. Zulke woningen verkopen verder uiteen dan gewone woningen, en daarom is de marge hier breder. Dichtbij zijn te weinig vergelijkbare woningen verkocht om het bedrag mee na te rekenen, en daarom is de marge hier breder.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.
- Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
- Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
- Verbouwingen die niet in de BAG staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte262 m²
- Bouwjaar2021
- WoningtypeVrijstaande woning
- Prijs per m²€ 2.587voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in Drouwen Buitengebied naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.
| Bijzonderheid van deze woning | Effect op de prijs per m² |
|---|---|
| Eigen perceel van 35.545 m² Ruim bemeten voor een woning van 262 m². | omhoog |
| Bouwjaar 2021 Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode meer op dan gemiddeld. | omhoog |
| Vrijstaande woning van 262 m² Per m² brengt een vrijstaande woning van deze maat mínder op dan de gemiddelde woning in Drouwen Buitengebied: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m². De 262 m² zelf zitten al in het bedrag. | omlaag |
| Geen energielabel geregistreerd Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd. | niet bekend |
| Staat van onderhoud en afwerking binnen Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is. | niet bekend |
Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in Drouwen Buitengebied. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.
Welke vraagprijs past bij Veldweg 1?
Verwachte vraagprijs
€ 670.000
tussen € 439.000 en € 900.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+1% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 678.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 678.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse en in Drouwen Buitengebied verwachten we dat de verkoopprijs 1% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De gemeente Borger-Odoorn, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 273
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 73%
- de middelste verkoop boven de vraagprijs
- 5%
Dat deze woning lager uitkomt dan die middelste verkoop, komt doordat in deze prijsklasse minder overboden wordt, om een vrijstaande woning minder hard geboden wordt dan om een appartement en een woning die nu te koop komt, gemiddeld iets hoger in de markt gezet wordt dan de woningen in deze cijfers, die al verkocht zijn.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Veldweg 1 zich?
Een woning van deze waarde in Drenthe was in november 2016 ongeveer € 316.000 waard en is nu € 678.000: +115% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Drenthe volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 318.000 | ± 44% | — |
| januari 2018 | € 332.000 | ± 43% | +4% |
| januari 2019 | € 356.000 | ± 43% | +7% |
| januari 2020 | € 380.000 | ± 42% | +7% |
| januari 2021 | € 422.000 | ± 42% | +11% |
| januari 2022 | € 520.000 | ± 41% | +23% |
| januari 2023 | € 544.000 | ± 41% | +5% |
| januari 2024 | € 544.000 | ± 40% | +0% |
| januari 2025 | € 606.000 | ± 40% | +11% |
| januari 2026 | € 662.000 | ± 39% | +9% |
| juni 2026 | € 678.000 | ± 39% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Drenthe en die voor vrijstaande woningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Drenthe; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Veldweg 1?
| Postcode | 9533 PS |
|---|---|
| Woningtype | Vrijstaande woning |
| Gebruiksoppervlakte | 262 m² |
| Bouwjaar | 2021 |
| Perceeloppervlakte | 35.545 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | Geen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online) |
| Gebruik | Gemengd gebruik Dit object heeft naast de woonfunctie ook een kantoor. Het is in de BAG één verblijfsobject, geen woning met een aparte bedrijfsruimte ernaast. Dat verandert de waardering: zulke panden zijn vaak lastiger te financieren met een gewone hypotheek en spreken een kleinere groep kopers aan. |
| Inhoud van het pand | 1.268 m³ · gemeten uit laserhoogtedata |
| Bouwlagen | 2 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 8,7 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 54 panelen Op 136 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het zuiden. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.
Huizenprijzen in de gemeente Borger-Odoorn
| Gemiddelde verkoopprijs | € 425.306 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.317 |
| Gemiddelde verkooptijd | 46 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 339 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 409 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 19 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 19 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 3,2 km |
| Supermarkt | 3,9 km |
| Basisschool | 1,1 km |
| Kinderdagverblijf | 2,6 km |
| Huisarts | 4,4 km |
| Apotheek | 4 km |
| Ziekenhuis | 12,6 km |
| Restaurant | 0,9 km |
| Bibliotheek | 4,3 km |
| Binnenzwembad | 14,7 km |
| Bioscoop | 12,3 km |
Afstanden van het CBS, berekend over de weg als gemiddelde voor alle inwoners van de buurt samen — een buurtgemiddelde dus, geen meting vanaf deze voordeur. De definities luisteren nauw: het binnenzwembad is echt het dichtstbijzijnde óverdekte bad (een openluchtbad telt niet mee), en de oprit telt zowel rijks- als provinciale wegen.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Bestemming | Agrarische bestemming — Agrarisch Volgens het geldende bestemmingsplan ligt deze woning op agrarisch gebied. Vaak gaat het om een (voormalige) bedrijfswoning, waarbij de planregels kunnen bepalen wie er mag wonen en wat er met de opstallen mag gebeuren. Ook geldt er doorgaans meer ruimte voor agrarische activiteit in de directe omgeving. Lees de planregels vóór u plannen maakt met verbouwen of splitsen. |
|---|---|
| Leefbaarheid | Boven het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.32 in Drouwen Buitengebied (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt.
Waar let u op bij een woning uit 2021?
Gebouwd onder de aangescherpte energie-eisen; nieuwbouw van na medio 2018 is bovendien vrijwel altijd aardgasvrij. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode vanaf 2012 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Weinig periodetypische gebreken | Deze bouwperiode kent geen klassieke gebreken zoals asbest of betonrot. Aandachtspunten zitten eerder in de afwerking en in opleverpunten van de nieuwbouw dan in de constructie. |
|---|---|
| Kierdichte bouw vraagt om ventileren | Zeer goed geïsoleerde woningen zijn kierdicht gebouwd. Zonder goed gebruik van het ventilatiesysteem kan vocht- en binnenluchtkwaliteit een punt worden. |
Welke woningen lijken op Veldweg 1?
Vrijstaande woningen in Drouwen Buitengebied met een vergelijkbare oppervlakte.
- Gasselterstraat 5Geen label
- Alinghoek 20G
- Alinghoek 18C
- Lemenweg 11Geen label
- Gasselterstraat 6Geen label
- Gasselterstraat 3AGeen label
Veelgestelde vragen over Veldweg 1
Wat is Veldweg 1 in Drouwen waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 413.000 en € 942.000: 262 m² maal € 2.587 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in de gemeente Borger-Odoorn en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 39% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. De marge is hier extra breed doordat er geen energielabel geregistreerd is; met een label zou hij 36% zijn. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Veldweg 1?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 670.000, tussen € 439.000 en € 900.000. De waarde-indicatie is € 678.000: we verwachten dat de verkoopprijs 1% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in de gemeente Borger-Odoorn overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Veldweg 1 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 422.000 in januari 2021 naar € 678.000 nu: +61%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Drenthe op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Veldweg 1?
262 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Veldweg 1?
Dit is een vrijstaande woning. De BAG legt het woningtype niet vast, dus leiden wij het zelf af uit de vorm van het pand, het aantal woningen erin en het aantal panden dat eraan vastzit. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Veldweg 1?
Het bouwjaar is 2021, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Veldweg 1?
Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.
Hoe groot is het perceel van Veldweg 1?
Het kadastrale perceel is 35.545 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.