De Roggeberg 2, Appelscha
Een vrijstaande woning van 126 m² uit 1972, in de buurt Appelscha-Buitengebied.
Waarde-indicatie
€ 397.000
middelste schatting, gemiddeld onderhouden · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Bij dit woningtype, deze grootte en wat we verder van deze woning weten is de marge ± 16%.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gemiddeld onderhoud. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.
- Bestemming recreatiebestemming — recreatie - verblijfsrecreatie, geen zuivere woonbestemming
- Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
- Verbouwingen die niet in de BAG staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
- Gebruiksoppervlakte126 m²
- Bouwjaar1972
- WoningtypeVrijstaande woning
- Prijs per m²€ 3.151voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in Appelscha-Buitengebied naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.
| Bijzonderheid van deze woning | Effect op de prijs per m² |
|---|---|
| Eigen perceel van 150.353 m² Ruim bemeten voor een woning van 126 m². | omhoog |
| Vrijstaande woning van 126 m² Per m² brengt een vrijstaande woning van deze maat méér op dan de gemiddelde woning in Appelscha-Buitengebied — dat gemiddelde is een mix van alle woningtypen en maten. | omhoog |
| Gemeten woonoppervlakte 163 m², geregistreerd 126 m² De energieadviseur mat ter plaatse meer verwarmde woonruimte dan de registratie vermeldt. | omhoog |
| Bestemming Recreatie - Verblijfsrecreatie Geen zuivere woonbestemming. Dat beperkt de kring van kopers, en dat is in de verkoopprijzen terug te zien. | omlaag |
| Bouwjaar 1972 Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode minder op dan gemiddeld. | omlaag |
| Energielabel C Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs. | omlaag |
| Staat van onderhoud en afwerking binnen Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is. | niet bekend |
Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in Appelscha-Buitengebied. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.
Welke vraagprijs past bij De Roggeberg 2?
Verwachte vraagprijs
€ 388.000
tussen € 333.000 en € 443.000
als de woning nu te koop komt, gemiddeld onderhouden
+2% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 397.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 397.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse en in Appelscha-Buitengebied verwachten we dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van De Roggeberg 2 zich?
Een woning van deze waarde in Fryslân was in oktober 2016 ongeveer € 197.000 waard en is nu € 397.000: +102% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Fryslân volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 198.000 | ± 21% | — |
| januari 2018 | € 209.000 | ± 20% | +6% |
| januari 2019 | € 223.000 | ± 20% | +7% |
| januari 2020 | € 237.000 | ± 19% | +6% |
| januari 2021 | € 259.000 | ± 19% | +9% |
| januari 2022 | € 320.000 | ± 18% | +23% |
| januari 2023 | € 330.000 | ± 18% | +3% |
| januari 2024 | € 329.000 | ± 17% | +0% |
| januari 2025 | € 362.000 | ± 17% | +10% |
| januari 2026 | € 390.000 | ± 16% | +8% |
| juni 2026 | € 397.000 | ± 16% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Fryslân en die voor vrijstaande woningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Fryslân; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van De Roggeberg 2?
| Postcode | 8426 GK |
|---|---|
| Woningtype | Vrijstaande woning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Gebruiksoppervlakte | 126 m² · waarvan 163 m² verwarmd volgens de energielabelopname |
| Bouwjaar | 1972 |
| Perceeloppervlakte | 150.353 m² · kadastraal vastgesteld |
| Warmte in de zomer | Kan flink oplopen De energielabelopname berekende een verhoogd risico op oververhitting (TOjuli 3,9; boven 1,2 geldt als aandachtspunt). In de praktijk merkt u dat aan warme slaapkamers op zomerse dagen. Zonwering, ventilatie of koeling helpen — de indicator zegt niets over de waarde van de woning, wel over het wooncomfort. |
| Energielabel | C · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2025 |
| Inhoud van het pand | 605 m³ · gemeten uit laserhoogtedata |
| Bouwlagen | 1 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee |
| Dakvorm | Plat dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 53 tot 54 panelen Op 186 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Een schatting met marge: van dit pand kennen wij de dakvlakken nog niet per windrichting, en dat maakt voor de opbrengst veel uit. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.
Huizenprijzen in Appelscha
| Gemiddelde verkoopprijs | € 458.692 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.648 |
| Gemiddelde verkooptijd | 53 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 61 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 69 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 18,7 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 19,8 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 2,2 km |
| Supermarkt | 2,8 km |
| Basisschool | 2,6 km |
| Kinderdagverblijf | 1,9 km |
| Huisarts | 2,8 km |
| Apotheek | 2,9 km |
| Ziekenhuis | 19,7 km |
| Restaurant | 1,8 km |
| Bibliotheek | 2,9 km |
| Binnenzwembad | 6,3 km |
| Bioscoop | 19,1 km |
Afstanden van het CBS, berekend over de weg als gemiddelde voor alle inwoners van de buurt samen — een buurtgemiddelde dus, geen meting vanaf deze voordeur. De definities luisteren nauw: het binnenzwembad is echt het dichtstbijzijnde óverdekte bad (een openluchtbad telt niet mee), en de oprit telt zowel rijks- als provinciale wegen.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 37% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder hogere zandgronden. Deze woning is van 1972 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Bestemming | Recreatiebestemming — Recreatie - Verblijfsrecreatie Volgens het geldende bestemmingsplan ligt deze woning op een recreatiebestemming. Permanente bewoning is daar lang niet altijd toegestaan, en gemeenten handhaven daar wisselend op. Dat raakt zowel het woongenot als de financierbaarheid: veel geldverstrekkers zijn terughoudend. Ga dit na bij de gemeente vóór u iets tekent. |
| Leefbaarheid | Boven het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.27 in Appelscha-Buitengebied (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO doet een uitspraak over een postcodegebied, niet over een individuele woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een totaal verschillende fundering hebben. Peiljaar 2019. Voor zekerheid is funderingsonderzoek nodig. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidcijfers komen uit de Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM: het is het percentage inwoners dat zégt ernstige hinder te ervaren, geen gemeten geluidsniveau in decibel. Het RIVM schat het buurtcijfer uit een landelijke steekproef, dus het is een indicatie voor de buurt en niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 1972?
Hoogtijdagen van systeembouw en asbesttoepassing, gebouwd zonder isolatie-eis. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode 1965 – 1974 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Asbest mogelijk | Asbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten. |
|---|---|
| Gebouwd zonder isolatie-eis | De eerste wettelijke isolatie-eis dateert van 1975. Woningen van vóór die tijd zijn kaal opgeleverd: enkel glas, ongeïsoleerd dak en vloer. Veel is inmiddels na-geïsoleerd, maar het energielabel verklapt hoeveel er werkelijk gebeurd is. |
| Betonrot in systeemvloeren | Tussen 1965 en 1983 zijn kwaaitaal- en mantavloeren toegepast, waarvan een deel gevoelig is voor betonrot in de kruipruimte. Of dit type vloer hier ligt, is alleen met een inspectie vast te stellen. |
Welke woningen lijken op De Roggeberg 2?
Vrijstaande woningen in Appelscha-Buitengebied met een vergelijkbare oppervlakte.
- Vaart Zz 137Geen label
- Wester Es 42Geen label
- Vaart Zz 131Geen label
- Drentseweg 5BGeen label
- Beatrixoord 2Geen label
- Wester Es 38Geen label
Welke woningen liggen er nog meer aan de De Roggeberg?
3 woningen. Bekijk de hele straat.
Veelgestelde vragen over De Roggeberg 2
Wat is De Roggeberg 2 in Appelscha waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 333.000 en € 461.000: 126 m² maal € 3.151 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Appelscha en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 16% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij De Roggeberg 2?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 388.000, tussen € 333.000 en € 443.000. De waarde-indicatie is € 397.000: we verwachten dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Appelscha overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is De Roggeberg 2 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 259.000 in januari 2021 naar € 397.000 nu: +53%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Fryslân op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft De Roggeberg 2?
126 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is De Roggeberg 2?
Dit is een vrijstaande woning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is De Roggeberg 2?
Het bouwjaar is 1972, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft De Roggeberg 2?
Energielabel C, vastgesteld bij een opname in 2025. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt De Roggeberg 2 aan energie?
De labelberekening komt uit op ongeveer 240 kWh per jaar, bij een warmtebehoefte van 203 kWh per m² — dat laatste zegt iets over de isolatie van de schil, los van de verwarmingsinstallatie. Dit is een genormeerd getal uit het energielabel: het rekent met standaard bewonersgedrag, niet met dat van de huidige of toekomstige bewoner. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
- Waarom geeft elke woningwaarde-site een ander bedrag?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.