Naar de inhoud

Odeonstraat 337, Almere

Een woning van 18 m² uit 2016, in de buurt Filmwijk Noord.

Waarde-indicatie

€ 66.000

middelste schatting, gemiddeld onderhouden · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu

€ 53.000€ 80.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Zonder geregistreerd energielabel is de marge ± 21%; met een label zou dat ± 19% zijn.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gemiddeld onderhoud. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 55.000

€ 45.000 tot € 64.000 · marge ± 17% in plaats van ± 21%

verwachte vraagprijs € 52.000

€ 57.000

€ 47.000 tot € 66.000 · marge ± 17% in plaats van ± 21%

verwachte vraagprijs € 54.000

€ 60.000

€ 48.000 tot € 72.000 · marge ± 20% in plaats van ± 21%

verwachte vraagprijs € 57.000

€ 67.000

€ 53.000 tot € 81.000 · marge ± 21%

verwachte vraagprijs € 62.000

€ 69.000

€ 55.000 tot € 83.000 · marge ± 20% in plaats van ± 21%

verwachte vraagprijs € 65.000

Waarde-indicatie, geen taxatie
Wat we niet weten

Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.

  • Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
  • Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
  • Verbouwingen die niet in de BAG staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Luchtfoto van Odeonstraat 337 in Almere en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in Filmwijk Noord naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.

Bijzonderheid van deze woningEffect op de prijs per m²
Bouwjaar 2016
Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode minder op dan gemiddeld.
omlaag
Woningtype niet vastgesteld
Wij leiden het type af uit de vorm van het pand en de bebouwing eromheen. Bij deze woning is dat niet gelukt, dus rekent het model met het gemiddelde.
niet bekend
Geen energielabel geregistreerd
Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd.
niet bekend
Staat van onderhoud en afwerking binnen
Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is.
niet bekend

Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in Filmwijk Noord. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.

Welke vraagprijs past bij Odeonstraat 337?

Verwachte vraagprijs

€ 61.000

tussen € 52.000 en € 72.000

als de woning nu te koop komt, gemiddeld onderhouden

+8% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 66.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 66.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een woning in deze prijsklasse en in Filmwijk Noord verwachten we dat de verkoopprijs 8% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De gemeente Almere, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
2.385
daarvan ging boven de vraagprijs weg
86%
de middelste verkoop boven de vraagprijs
6%

Dat deze woning hoger uitkomt dan die middelste verkoop, komt doordat in deze prijsklasse meer overboden wordt.

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Odeonstraat 337 zich?

Een woning van deze waarde in Flevoland was in oktober 2016 ongeveer € 29.000 waard en is nu € 66.000: +131% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Flevoland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 66.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 29.000± 26%—
januari 2018€ 32.000± 25%+11%
januari 2019€ 36.000± 25%+12%
januari 2020€ 39.000± 24%+7%
januari 2021€ 44.000± 24%+13%
januari 2022€ 54.000± 23%+25%
januari 2023€ 54.000± 23%+0%
januari 2024€ 56.000± 22%+3%
januari 2025€ 63.000± 22%+11%
januari 2026€ 65.000± 21%+4%
juni 2026€ 66.000± 21%+1%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Flevoland, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Flevoland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Odeonstraat 337?

Postcode1325 AL
Woningtype—
Gebruiksoppervlakte18 m²
Bouwjaar2016
Perceeloppervlakte555 m² · aandeel in een kavel van 126.505 m² die met 228 woningen wordt gedeeld
EnergielabelGeen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online)
Inhoud van het pand177 m³ · gemeten uit laserhoogtedata
Bouwlagen2 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee
DakvormPlat dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 5 tot 6 panelen
Op 19 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Een schatting met marge: van dit pand kennen wij de dakvlakken nog niet per windrichting, en dat maakt voor de opbrengst veel uit.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.

Huizenprijzen in Almere

Gemiddelde verkoopprijs€ 502.154
Gemiddeld per m²€ 4.642
Gemiddelde verkooptijd39 dagen
Verkocht in 12 maanden2.961 woningen
Nieuw te koop gezet4.336 woningen

Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation1,4 km
Groot overstapstation1,4 km
Oprit snelweg of N-weg2,6 km
Supermarkt1 km
Basisschool0,8 km
Kinderdagverblijf0,4 km
Huisarts0,9 km
Apotheek0,9 km
Ziekenhuis1,3 km
Restaurant0,5 km
Bibliotheek1,2 km
Binnenzwembad2,5 km
Bioscoop1,5 km

Afstanden van het CBS, berekend over de weg als gemiddelde voor alle inwoners van de buurt samen — een buurtgemiddelde dus, geen meting vanaf deze voordeur. De definities luisteren nauw: het binnenzwembad is echt het dichtstbijzijnde óverdekte bad (een openluchtbad telt niet mee), en de oprit telt zowel rijks- als provinciale wegen.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 0% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder zeekleigebied. Deze woning is van 2016 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
OverstromingBeschermd, in een aangewezen risicogebied
Nederland heeft dit gebied aangewezen als gebied met een potentieel significant overstromingsrisico langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein — de Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het valt onder het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat.
LeefbaarheidOnder het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 3.87 in Filmwijk Noord (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 8,2% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Almere 5,6%)
  • Treinverkeer: 3,1% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Almere 1,7%)

De funderingskaart van RVO doet een uitspraak over een postcodegebied, niet over een individuele woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een totaal verschillende fundering hebben. Peiljaar 2019. Voor zekerheid is funderingsonderzoek nodig. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidcijfers komen uit de Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM: het is het percentage inwoners dat zégt ernstige hinder te ervaren, geen gemeten geluidsniveau in decibel. Het RIVM schat het buurtcijfer uit een landelijke steekproef, dus het is een indicatie voor de buurt en niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 2016?

Gebouwd onder de aangescherpte energie-eisen; nieuwbouw van na medio 2018 is bovendien vrijwel altijd aardgasvrij. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode vanaf 2012 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.

Weinig periodetypische gebrekenDeze bouwperiode kent geen klassieke gebreken zoals asbest of betonrot. Aandachtspunten zitten eerder in de afwerking en in opleverpunten van de nieuwbouw dan in de constructie.
Kierdichte bouw vraagt om ventilerenZeer goed geïsoleerde woningen zijn kierdicht gebouwd. Zonder goed gebruik van het ventilatiesysteem kan vocht- en binnenluchtkwaliteit een punt worden.

Welke woningen liggen er nog meer aan de Odeonstraat?

218 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Odeonstraat 337

Wat is Odeonstraat 337 in Almere waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 53.000 en € 80.000: 18 m² maal € 3.694 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Almere en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 21% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. De marge is hier extra breed doordat er geen energielabel geregistreerd is; met een label zou hij 19% zijn. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Odeonstraat 337?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 61.000, tussen € 52.000 en € 72.000. De waarde-indicatie is € 66.000: we verwachten dat de verkoopprijs 8% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Almere overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Odeonstraat 337 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 43.000 in januari 2021 naar € 66.000 nu: +52%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Flevoland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Odeonstraat 337?

18 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).

Uit welk bouwjaar is Odeonstraat 337?

Het bouwjaar is 2016, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Odeonstraat 337?

Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.

Hoe groot is het perceel van Odeonstraat 337?

Deze woning staat op een kadastraal perceel van 126.505 m² dat met 228 woningen wordt gedeeld — omgerekend ongeveer 555 m² per woning. Bron: de Kadastrale Kaart. De verdeling binnen het perceel staat in de eigendomsakte en kan afwijken.

Is het rustig wonen rond Odeonstraat 337?

In de Gezondheidsmonitor springt voor Filmwijk Noord geen enkele geluidsbron eruit vergeleken met de rest van Almere. Het is een buurtcijfer: hoe het op dit adres klinkt, hangt van de straat af.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.