Middenlaan 65, 2e Exloërmond
Een hoekwoning van 91 m² uit 2025, in de buurt 2e Exloërmond West.
Waarde-indicatie
€ 282.000
middelste schatting, gangbaar onderhoud · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Bij dit woningtype, deze grootte en wat we verder van deze woning weten is de marge ± 17%. Dichtbij zijn te weinig vergelijkbare woningen verkocht om het bedrag mee na te rekenen, en daarom is de marge hier breder.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
- Verbouwingen die niet in de BAG staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte91 m²
- Bouwjaar2025
- WoningtypeHoekwoning
- Prijs per m²€ 3.099voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in 2e Exloërmond West naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.
| Bijzonderheid van deze woning | Effect op de prijs per m² |
|---|---|
| Bouwjaar 2025 Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode meer op dan gemiddeld. | omhoog |
| Hoekwoning van 91 m² Per m² brengt een hoekwoning van deze maat méér op dan de gemiddelde woning in 2e Exloërmond West — dat gemiddelde is een mix van alle woningtypen en maten. | omhoog |
| Eigen perceel van 316 m² Ruim bemeten voor een woning van 91 m². | omhoog |
| Energielabel A++++ Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager. | omhoog |
| Gemeten woonoppervlakte 100 m², geregistreerd 91 m² De energieadviseur mat ter plaatse meer verwarmde woonruimte dan de registratie vermeldt. | omhoog |
| Staat van onderhoud en afwerking binnen Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is. | niet bekend |
Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in 2e Exloërmond West. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.
Welke vraagprijs past bij Middenlaan 65?
Verwachte vraagprijs
€ 259.000
tussen € 222.000 en € 296.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+9% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 282.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 282.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een hoekwoning in deze prijsklasse en in 2e Exloërmond West verwachten we dat de verkoopprijs 9% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De gemeente Borger-Odoorn, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 273
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 73%
- de middelste verkoop boven de vraagprijs
- 5%
Dat deze woning hoger uitkomt dan die middelste verkoop, komt doordat in deze prijsklasse meer overboden wordt.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Middenlaan 65 zich?
Een woning van deze waarde in Drenthe was in november 2016 ongeveer € 125.000 waard en is nu € 282.000: +125% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Drenthe volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 126.000 | ± 22% | — |
| januari 2018 | € 133.000 | ± 21% | +5% |
| januari 2019 | € 144.000 | ± 21% | +8% |
| januari 2020 | € 154.000 | ± 20% | +7% |
| januari 2021 | € 173.000 | ± 20% | +12% |
| januari 2022 | € 213.000 | ± 19% | +23% |
| januari 2023 | € 217.000 | ± 19% | +2% |
| januari 2024 | € 223.000 | ± 18% | +3% |
| januari 2025 | € 255.000 | ± 18% | +14% |
| januari 2026 | € 276.000 | ± 17% | +8% |
| juni 2026 | € 282.000 | ± 17% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Drenthe en die voor hoekwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Drenthe; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Middenlaan 65?
| Postcode | 9571 CG |
|---|---|
| Woningtype | Hoekwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Plek in de rij | 2e van 2 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 91 m² · waarvan 100 m² verwarmd volgens de energielabelopname |
| Bouwjaar | 2025 |
| Perceeloppervlakte | 316 m² · kadastraal voorlopig |
| Energielabel | A++++ · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2025. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.
Huizenprijzen in 2e Exloërmond
| Gemiddelde verkoopprijs | € 372.348 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.051 |
| Gemiddelde verkooptijd | 38 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 35 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 39 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 16,9 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 16,9 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 1,2 km |
| Supermarkt | 5,1 km |
| Basisschool | 1,2 km |
| Kinderdagverblijf | 1,2 km |
| Huisarts | 0,9 km |
| Apotheek | 7,4 km |
| Ziekenhuis | 14,5 km |
| Restaurant | 1,5 km |
| Bibliotheek | 4,9 km |
| Binnenzwembad | 13,9 km |
| Bioscoop | 13,5 km |
Afstanden van het CBS, berekend over de weg als gemiddelde voor alle inwoners van de buurt samen — een buurtgemiddelde dus, geen meting vanaf deze voordeur. De definities luisteren nauw: het binnenzwembad is echt het dichtstbijzijnde óverdekte bad (een openluchtbad telt niet mee), en de oprit telt zowel rijks- als provinciale wegen.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 43% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder hogere zandgronden. Deze woning is van 2025 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Bestemming | Woongebied Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.04 in 2e Exloërmond West (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO doet een uitspraak over een postcodegebied, niet over een individuele woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een totaal verschillende fundering hebben. Peiljaar 2019. Voor zekerheid is funderingsonderzoek nodig. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidcijfers komen uit de Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM: het is het percentage inwoners dat zégt ernstige hinder te ervaren, geen gemeten geluidsniveau in decibel. Het RIVM schat het buurtcijfer uit een landelijke steekproef, dus het is een indicatie voor de buurt en niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2025?
Gebouwd onder de aangescherpte energie-eisen; nieuwbouw van na medio 2018 is bovendien vrijwel altijd aardgasvrij. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode vanaf 2012 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Weinig periodetypische gebreken | Deze bouwperiode kent geen klassieke gebreken zoals asbest of betonrot. Aandachtspunten zitten eerder in de afwerking en in opleverpunten van de nieuwbouw dan in de constructie. |
|---|---|
| Kierdichte bouw vraagt om ventileren | Zeer goed geïsoleerde woningen zijn kierdicht gebouwd. Zonder goed gebruik van het ventilatiesysteem kan vocht- en binnenluchtkwaliteit een punt worden. |
Welke woningen lijken op Middenlaan 65?
Hoekwoningen in 2e Exloërmond West met een vergelijkbare oppervlakte.
- Middenlaan 82A++++
- Middenlaan 86A++++
- Middenlaan 96A++++
- Middenlaan 100A++++
- Middenlaan 101Geen label
- Middenlaan 30C
Welke woningen liggen er nog meer aan de Middenlaan?
106 woningen. Bekijk de hele straat.
- Middenlaan 2
- Middenlaan 4
- Middenlaan 6
- Middenlaan 8
- Middenlaan 9
- Middenlaan 10
- Middenlaan 11
- Middenlaan 13
- Middenlaan 15
- Middenlaan 16
- Middenlaan 17
- Middenlaan 18
Veelgestelde vragen over Middenlaan 65
Wat is Middenlaan 65 in 2e Exloërmond waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 234.000 en € 330.000: 91 m² maal € 3.099 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in 2e Exloërmond en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 17% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Middenlaan 65?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 259.000, tussen € 222.000 en € 296.000. De waarde-indicatie is € 282.000: we verwachten dat de verkoopprijs 9% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in 2e Exloërmond overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Middenlaan 65 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 173.000 in januari 2021 naar € 282.000 nu: +63%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Drenthe op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Middenlaan 65?
91 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Middenlaan 65?
Dit is een hoekwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Middenlaan 65?
Het bouwjaar is 2025, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Middenlaan 65?
Energielabel A++++, vastgesteld bij een opname in 2025. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Middenlaan 65 aan energie?
Volgens de labelberekening wekt deze woning over een jaar minstens zoveel energie op als hij aan fossiele energie gebruikt: per saldo -17 kWh per m² per jaar. De energiebehoefte is 74 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.