Woningwaarde in de gemeente Ommen
De gemeente Ommen telt 7.934 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van € 428.000 (peiljaar 2025). De gemeente is weinig stedelijk en 71% van de woningen is een koopwoning.
Let op: Ommen is ook de naam van een plaats. Deze pagina gaat over de héle gemeente, met 11 plaatsen erin. Zoekt u de plaats Ommen zelf — 6.173 woningen — kijk dan op de pagina van Ommen.
Woningtypes in de gemeente Ommen
| Type | Aandeel |
|---|---|
| Vrijstaand | 36% |
| Appartement | 18% |
| Tussenwoning | 17% |
| Twee-onder-een-kap | 16% |
| Hoekwoning | 12% |
De woningmarkt in de gemeente Ommen
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 224 verkopen in de hele gemeente.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 448.002 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.863 |
| Gemiddelde verkooptijd | 54 dagen |
| Nieuw te koop gezet | 262 woningen |
Opgeteld uit de plaatsen in deze gemeente en gewogen naar het aantal verkopen. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
De 11 plaatsen in de gemeente Ommen
Elke plaats heeft een eigen pagina met de buurten, de straten en de verkoopcijfers. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Ommen | 6.173 | € 463.845 | € 3.933 | 165 |
| Lemele | 569 | € 445.626 | € 4.125 | 13 |
| Beerzerveld | 392 | € 539.402 | € 2.996 | 10 |
| Witharen | 247 | — | — | 2 |
| Vinkenbuurt | 172 | — | — | 4 |
| Vilsteren | 158 | — | — | 6 |
| Stegeren | 140 | — | — | 9 |
| Arriën | 137 | — | — | 3 |
| Dalmsholte | 129 | — | — | 1 |
| Giethmen | 76 | € 390.000 | € 4.515 | 10 |
| Beerze | 75 | — | — | 1 |
De prijzen gaan over de laatste twaalf maanden. Vanaf 20 verkopen tonen we ze gewoon; tussen 10 en 20 verkopen staan ze grijs, want dan is het niveau zo’n 7% onzeker. Onder de 10 verkopen staat een streepje: dan beschrijft een gemiddelde welke huizen toevallig verkocht zijn en niet de plaats.
WOZ-ontwikkeling
De gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Ommen ging van € 242.000 in 2018 naar € 428.000 in 2025 — een verandering van +76,9% over 7 jaar.
| Jaar | Gemiddelde WOZ-waarde | Verandering | Verhouding |
|---|---|---|---|
| 2018 | € 242.000 | — | |
| 2019 | € 256.000 | +5,8% | |
| 2020 | € 268.000 | +4,7% | |
| 2021 | € 284.000 | +6,0% | |
| 2022 | € 319.000 | +12,3% | |
| 2023 | € 386.000 | +21,0% | |
| 2024 | € 408.000 | +5,7% | |
| 2025 | € 428.000 | +4,9% |
De WOZ-waarde loopt achter op de markt: de peildatum ligt een jaar voor het belastingjaar. Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten, jaargangen 2018 tot en met 2025.
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Wijken in de gemeente Ommen
8 wijken, gesorteerd op het aantal woningen. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Ommen | 6.173 | 26 |
| Lemele | 569 | 3 |
| Beerzerveld | 392 | 3 |
| Witharen | 247 | 3 |
| Vinkenbuurt | 172 | 2 |
| Vilsteren | 158 | 2 |
| Stegeren | 140 | 2 |
| Arrien | 137 | 2 |
Buurten in de gemeente Ommen
46 buurten met woningen, op woningvoorraad gesorteerd. Klik een kolomkop voor een andere volgorde.
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten en CBS Wijken en Buurten (indeling 2026), via onze bronnen.