Woningwaarde in de gemeente Cranendonck
De gemeente Cranendonck telt 9.272 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van € 393.000 (peiljaar 2025). De gemeente is weinig stedelijk en 73% van de woningen is een koopwoning.
Woningtypes in de gemeente Cranendonck
| Type | Aandeel |
|---|---|
| Vrijstaand | 33% |
| Tussenwoning | 23% |
| Twee-onder-een-kap | 19% |
| Hoekwoning | 15% |
| Appartement | 10% |
De woningmarkt in de gemeente Cranendonck
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 217 verkopen in de hele gemeente.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 485.976 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.615 |
| Gemiddelde verkooptijd | 38 dagen |
| Nieuw te koop gezet | 283 woningen |
Opgeteld uit de plaatsen in deze gemeente en gewogen naar het aantal verkopen. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
De 6 plaatsen in de gemeente Cranendonck
Elke plaats heeft een eigen pagina met de buurten, de straten en de verkoopcijfers. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Budel | 4.442 | € 482.980 | € 3.565 | 95 |
| Maarheeze | 2.385 | € 522.927 | € 3.684 | 61 |
| Budel-Schoot | 997 | € 390.202 | € 3.510 | 22 |
| Soerendonk | 842 | € 489.833 | € 4.097 | 14 |
| Budel-Dorplein | 639 | € 487.529 | € 3.502 | 19 |
| Gastel | 430 | — | — | 6 |
De prijzen gaan over de laatste twaalf maanden. Vanaf 20 verkopen tonen we ze gewoon; tussen 10 en 20 verkopen staan ze grijs, want dan is het niveau zo’n 7% onzeker. Onder de 10 verkopen staat een streepje: dan beschrijft een gemiddelde welke huizen toevallig verkocht zijn en niet de plaats.
WOZ-ontwikkeling
De gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Cranendonck ging van € 244.000 in 2018 naar € 393.000 in 2025 — een verandering van +61,1% over 7 jaar.
| Jaar | Gemiddelde WOZ-waarde | Verandering | Verhouding |
|---|---|---|---|
| 2018 | € 244.000 | — | |
| 2019 | € 262.000 | +7,4% | |
| 2020 | € 279.000 | +6,5% | |
| 2021 | € 296.000 | +6,1% | |
| 2022 | € 328.000 | +10,8% | |
| 2023 | € 355.000 | +8,2% | |
| 2024 | € 372.000 | +4,8% | |
| 2025 | € 393.000 | +5,6% |
De WOZ-waarde loopt achter op de markt: de peildatum ligt een jaar voor het belastingjaar. Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten, jaargangen 2018 tot en met 2025.
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Wijken in de gemeente Cranendonck
6 wijken, gesorteerd op het aantal woningen. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Budel | 4.442 | 15 |
| Maarheeze | 2.385 | 8 |
| Schoot | 997 | 4 |
| Soerendonk | 842 | 3 |
| Dorplein | 639 | 4 |
| Gastel | 430 | 3 |
Buurten in de gemeente Cranendonck
14 buurten met woningen, op woningvoorraad gesorteerd. Klik een kolomkop voor een andere volgorde.
| Kuipershoek | Wijk 00 Budel | 3.808 | € 348.000 |
| Het Dorp | Wijk 00 Budel | 3.808 | € 348.000 |
| De Root | Wijk 00 Budel | 3.808 | € 348.000 |
| De Zuiderpoort | Wijk 00 Budel | 3.808 | € 348.000 |
| Oud-Maarheeze | Wijk 03 Maarheeze | 2.009 | € 390.000 |
| De Kijkakkers | Wijk 03 Maarheeze | 2.009 | € 390.000 |
| Schoot-West | Wijk 01 Schoot | 899 | € 327.000 |
| Soerendonk | Wijk 04 Soerendonk | 746 | € 462.000 |
| Nieuw-Dorplein | Wijk 02 Dorplein | 618 | € 364.000 |
| Oud-Dorplein | Wijk 02 Dorplein | 618 | € 364.000 |
| Gastel | Wijk 05 Gastel | 311 | € 510.000 |
| Keunenhoek - Broekkant - Schoordijk | Wijk 00 Budel | 157 | € 517.000 |
| Kamersven | Wijk 03 Maarheeze | 91 | € 791.000 |
| Buitengebied Maarheeze-West - Het Laar | Wijk 03 Maarheeze | 50 | € 505.000 |
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten en CBS Wijken en Buurten (indeling 2026), via onze bronnen.