Huizenprijzen en woningwaarde in Wormer
Wormer telt 6.388 woningen en ligt in de gemeente Wormerland. De helft van de woningen is groter dan 98 m² en het mediane bouwjaar is 1985.
Wat is uw huis in Wormer waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Wormer
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 140 verkopen in Wormer.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 513.270 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.735 |
| Gemiddelde verkooptijd | 36 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 140 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 157 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Wormer bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Wormer is 98 m²; tegen € 4.735 per m² komt die uit rond € 464.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 36 dagen in Wormer. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Wormer
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Tussenwoning | 2.025 | 34,3% |
| Appartement | 1.714 | 29,0% |
| Hoekwoning | 974 | 16,5% |
| Vrijstaand | 649 | 11,0% |
| Twee-onder-een-kap | 540 | 9,1% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 92,4% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Wormer
7 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Wormer ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Westeinde | Wormer | 2.033 | € 437.000 |
| Molenbuurt | Wormer | 1.736 | € 349.000 |
| Plaszoom | Wormer | 1.714 | € 385.000 |
| Oosteinde | Wormer | 462 | € 589.000 |
| Middentil | Wormer | 345 | € 384.000 |
| Oost-Knollendam | Wormer | 69 | € 508.000 |
| Verspreide huizen in de polder Engewormer | Wormer | 29 | € 619.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Wormer, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Wormer
De 60 grootste van 147 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 147 straten in Wormer.
| Dorpsstraat | 418 | 120 m² | 1937 |
| Poortwachter | 263 | 84 m² | 2026 |
| Koningsvarenstraat | 227 | 96 m² | 1969 |
| Wezenland | 226 | 103 m² | 1983 |
| Spatterstraat | 193 | 70 m² | 1995 |
| Merckenrif | 175 | 69 m² | 1996 |
| Faunastraat | 174 | 68 m² | 1972 |
| Zandweg | 168 | 97 m² | 1930 |
| Knollendammerstraat | 145 | 93 m² | 1979 |
| Veerdijk | 126 | 74 m² | 2026 |
| Watermuntstraat | 119 | 81 m² | 2022 |
| Nieuweweg | 113 | 119 m² | 1930 |
| Kemphaanstraat | 108 | 115 m² | 1970 |
| Wollegrasstraat | 108 | 64 m² | 1967 |
| Oosteinde | 101 | 122 m² | 1934 |
| Prins van Oranjestraat | 101 | 58 m² | 1963 |
| Ventjagersplein | 101 | 71 m² | 2011 |
| Roerdompstraat | 95 | 137 m² | 1972 |
| Florastraat | 83 | 96 m² | 1966 |
| Zaandammerstraat | 78 | 100 m² | 1968 |
| Arisstraat | 76 | 108 m² | 1960 |
| Gruttostraat | 75 | 118 m² | 1970 |
| IJsvogelstraat | 75 | 137 m² | 1971 |
| Haremakers | 73 | 106 m² | 1983 |
| Lisboa | 73 | 151 m² | 2001 |
| Talingstraat | 73 | 122 m² | 1970 |
| Schansstraat | 67 | 71 m² | 1963 |
| Molstraat | 63 | 83 m² | 1957 |
| Kokerstraat | 61 | 78 m² | 1973 |
| De Voorhoede | 59 | 115 m² | 2016 |
| Kalander | 56 | 110 m² | 1991 |
| Lijmkoker | 55 | 99 m² | 1991 |
| Geldersrif | 53 | 76 m² | 2024 |
| Valkstraat | 53 | 106 m² | 2025 |
| Waterzolder | 53 | 94 m² | 1990 |
| Haanstraat | 52 | 94 m² | 1962 |
| Torenplein | 52 | 70 m² | 2005 |
| De Kleine Braak | 50 | 43 m² | 2024 |
| Orchisstraat | 50 | 103 m² | 1965 |
| Bassein | 47 | 84 m² | 2001 |
| Kuijperstraat | 47 | 64 m² | 1963 |
| Roze-ven | 47 | 103 m² | 1984 |
| Sternstraat | 46 | 140 m² | 1971 |
| Mariastraat | 45 | 112 m² | 1935 |
| Rietvinkkade | 45 | 66 m² | 2018 |
| De Caascooper | 43 | 90 m² | 1994 |
| Gele Lisstraat | 42 | 99 m² | 1966 |
| Engewormer | 41 | 143 m² | 1960 |
| Lepelbladstraat | 40 | 88 m² | 2007 |
| Robstraat | 40 | 65 m² | 2018 |
| Krommerif | 38 | 84 m² | 2024 |
| Accra | 36 | 122 m² | 1996 |
| Koningsbergen | 36 | 178 m² | 1999 |
| Peperboomstraat | 36 | 76 m² | 1956 |
| Beerstraat | 35 | 77 m² | 1999 |
| De Achterhoede | 35 | 191 m² | 2013 |
| Paardenakker | 35 | 163 m² | 2003 |
| Kees Jongensstraat | 34 | 111 m² | 1986 |
| Blokmaalder | 32 | 97 m² | 1992 |
| Visserstraat | 31 | 76 m² | 1956 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.