Huizenprijzen en woningwaarde in Oirschot
Oirschot telt 6.064 woningen en ligt in de gemeente Oirschot. De helft van de woningen is groter dan 132 m² en het mediane bouwjaar is 1980.
Wat is uw huis in Oirschot waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Oirschot
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 159 verkopen in Oirschot.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 610.072 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.711 |
| Gemiddelde verkooptijd | 52 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 159 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 194 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Oirschot bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Oirschot is 132 m²; tegen € 4.711 per m² komt die uit rond € 622.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 52 dagen in Oirschot. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Oirschot
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 1.716 | 28,5% |
| Appartement | 1.248 | 20,7% |
| Tussenwoning | 1.239 | 20,6% |
| Twee-onder-een-kap | 938 | 15,6% |
| Hoekwoning | 887 | 14,7% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,4% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Oirschot
10 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Oirschot ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Oirschot-Centrum | Oirschot | 2.340 | € 440.000 |
| De Notel | Oirschot | 1.575 | € 480.000 |
| Verspreide huizen Zuid-Oirschotse Heide | Oirschot | 553 | € 605.000 |
| Verspreide huizen Spoordonk | Spoordonk | 451 | € 514.000 |
| Spoordonk | Spoordonk | 313 | € 482.000 |
| Verspreide huizen Noord en De Mortelen | Oirschot | 303 | € 713.000 |
| Snepseind en Bijsterveld | Oirschot | 229 | € 523.000 |
| Industrieterrein De Stad | Oirschot | 129 | € 626.000 |
| Straten met Moleneind | Oirschot | 89 | € 697.000 |
| Oirschot Noordoost | Oirschot | 82 | € 725.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Oirschot, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Oirschot
De 60 grootste van 296 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 296 straten in Oirschot.
| Spoordonkseweg | 212 | 197 m² | 1966 |
| St Jorisstraat | 194 | 38 m² | 1994 |
| Kloosterstraat | 115 | 86 m² | 1994 |
| Oude Grintweg | 115 | 140 m² | 1980 |
| Eikenbussel | 103 | 126 m² | 2015 |
| Castaert | 100 | 144 m² | 1989 |
| de Moriaan | 96 | 82 m² | 1989 |
| Montfortlaan | 92 | 62 m² | 1910 |
| Gasthuisstraat | 82 | 105 m² | 1985 |
| Michiel de Ruyterlaan | 77 | 108 m² | 1958 |
| Parallelweg | 77 | 140 m² | 2010 |
| de Korenaar | 75 | 156 m² | 1983 |
| Agnes van Kleefstraat | 74 | 58 m² | 1972 |
| Koestraat | 71 | 136 m² | 1930 |
| Rijkesluisstraat | 67 | 138 m² | 1925 |
| Catalijnenakker | 66 | 82 m² | 2024 |
| Broekstraat | 63 | 189 m² | 1970 |
| Cloete | 61 | 112 m² | 1986 |
| Notel | 61 | 212 m² | 1980 |
| Barcelona | 57 | 60 m² | 2021 |
| Kapittelhof | 51 | 119 m² | 1996 |
| den Heuvel | 49 | 100 m² | 1987 |
| Bestseweg | 48 | 200 m² | 1938 |
| Karel Doormanlaan | 47 | 134 m² | 1958 |
| van Aerlestraat | 47 | 125 m² | 1980 |
| Slingerbos | 46 | 171 m² | 1972 |
| Dullofsakker | 44 | 190 m² | 2024 |
| Moorland | 44 | 94 m² | 2007 |
| Raffendonkstraat | 43 | 172 m² | 1979 |
| Nieuwstraat | 42 | 204 m² | 1850 |
| Keizerweg | 41 | 125 m² | 1965 |
| Nieuwedijk | 41 | 204 m² | 1969 |
| Lubberstraat | 40 | 118 m² | 2006 |
| Achterstebocht | 39 | 105 m² | 2025 |
| Meester de Weertstraat | 39 | 150 m² | 2015 |
| de Gaanderij | 38 | 126 m² | 1977 |
| Eindhovensedijk | 38 | 190 m² | 1986 |
| Kortenaarlaan | 38 | 118 m² | 1966 |
| St. Jorishof | 38 | 99 m² | 1997 |
| Stapakker | 38 | 134 m² | 1990 |
| van Tuldenstraat | 38 | 123 m² | 1970 |
| de Donk | 37 | 119 m² | 1983 |
| Merodelaan | 37 | 142 m² | 1972 |
| Meubelmakerij | 37 | 151 m² | 2009 |
| Dr Feijstraat | 36 | 111 m² | 1947 |
| Beerseveld | 35 | 156 m² | 1970 |
| de Beempd | 35 | 132 m² | 1983 |
| Schansstraat | 35 | 187 m² | 1962 |
| Vredenburgh | 34 | 68 m² | 2024 |
| Begijnhof | 33 | 97 m² | 1986 |
| Molenstraat | 33 | 154 m² | 1928 |
| Sweerts de Landasstraat | 33 | 145 m² | 1984 |
| de Dries | 32 | 120 m² | 1982 |
| Lindenlaan | 32 | 135 m² | 1946 |
| Sleebos | 32 | 112 m² | 1992 |
| Zilverzand | 32 | 166 m² | 2007 |
| de Plaatse | 31 | 108 m² | 1982 |
| Nevenakker | 31 | 190 m² | 1990 |
| van Heesterbeeckstraat | 31 | 123 m² | 1980 |
| Meester Bakxstraat | 30 | 140 m² | 2018 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.