Huizenprijzen en woningwaarde in Limmen
Limmen telt 3.637 woningen en ligt in de gemeente Castricum. De helft van de woningen is groter dan 128 m² en het mediane bouwjaar is 1991.
Wat is uw huis in Limmen waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Limmen
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 90 verkopen in Limmen.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 605.712 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 5.021 |
| Gemiddelde verkooptijd | 37 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 90 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 124 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Limmen bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Limmen is 128 m²; tegen € 5.021 per m² komt die uit rond € 643.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 37 dagen in Limmen. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Limmen
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 1.026 | 28,9% |
| Twee-onder-een-kap | 728 | 20,5% |
| Appartement | 713 | 20,1% |
| Tussenwoning | 590 | 16,6% |
| Hoekwoning | 491 | 13,8% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 97,6% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Limmen
3 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Limmen ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Limmen West | Limmen | 1.520 | € 599.000 |
| Limmen Centrum | Limmen | 1.112 | € 523.000 |
| Limmen Oost | Limmen | 1.005 | € 523.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Limmen, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Limmen
De 60 grootste van 118 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 118 straten in Limmen.
| Rijksweg | 225 | 124 m² | 1960 |
| Lage Weide | 177 | 64 m² | 2005 |
| Hogeweg | 170 | 140 m² | 1980 |
| Dusseldorperweg | 155 | 141 m² | 1970 |
| Westerweg | 111 | 136 m² | 1973 |
| Visweg | 95 | 163 m² | 1982 |
| 't Kieftenland | 86 | 144 m² | 1970 |
| Burgemeester Nieuwenhuijsenstraat | 81 | 137 m² | 1957 |
| Molenweg | 76 | 112 m² | 1982 |
| Walnootlint | 72 | 86 m² | 2024 |
| Kapelweg | 69 | 194 m² | 1997 |
| Rietorchis | 67 | 128 m² | 2001 |
| Het Achtkant | 63 | 132 m² | 1985 |
| Middenweg | 58 | 142 m² | 1976 |
| Enterij | 52 | 124 m² | 1993 |
| Roelat | 52 | 116 m² | 1995 |
| Kerkweg | 51 | 140 m² | 1960 |
| Schoolweg | 49 | 131 m² | 1990 |
| De Wieken | 48 | 115 m² | 1982 |
| Zomerschoon | 48 | 124 m² | 1994 |
| Bloemenhof | 46 | 82 m² | 2016 |
| Bogerdlaan | 46 | 145 m² | 1964 |
| Meidoornlaan | 42 | 124 m² | 1968 |
| Vredeburglaan | 42 | 127 m² | 1973 |
| Achterweg | 40 | 171 m² | 1989 |
| Amandellint | 40 | 163 m² | 2025 |
| Moerbeilint | 40 | 102 m² | 2025 |
| Brugstraat | 39 | 130 m² | 1969 |
| Koningsdam | 39 | 120 m² | 1973 |
| Magnolialint | 38 | 141 m² | 2016 |
| Thalia | 38 | 100 m² | 1991 |
| Binnenhof | 37 | 52 m² | 2006 |
| Pagenlaan | 37 | 194 m² | 1991 |
| Pageveld | 35 | 94 m² | 1980 |
| Acacialint | 34 | 96 m² | 2025 |
| Oosterzijweg | 34 | 224 m² | 1976 |
| Jan Valkeringlaan | 33 | 115 m² | 1995 |
| Peltafel | 33 | 71 m² | 2026 |
| Den Burglaan | 32 | 114 m² | 1968 |
| Dopheide | 29 | 124 m² | 2001 |
| Sportlaan | 29 | 182 m² | 1968 |
| Jasmijnlint | 28 | 136 m² | 2017 |
| Theebos | 28 | 130 m² | 1982 |
| Zuidkerkenlaan | 28 | 116 m² | 1960 |
| Bartigon | 27 | 96 m² | 1990 |
| Burgemeester Bosmalaan | 27 | 94 m² | 1965 |
| Kastanjelint | 27 | 119 m² | 2023 |
| Seringenlint | 27 | 150 m² | 2024 |
| Hyacinthenlaan | 24 | 90 m² | 1967 |
| Lange Akker | 24 | 180 m² | 2016 |
| Van Alkemadelaan | 24 | 113 m² | 1969 |
| Wilgenlint | 24 | 85 m² | 2020 |
| Berkenlint | 23 | 71 m² | 2020 |
| Uitgeesterweg | 23 | 230 m² | 1980 |
| Absalon | 22 | 196 m² | 2002 |
| Amberlint | 22 | 190 m² | 2021 |
| De Vereeniging | 22 | 117 m² | 2018 |
| Terwiel | 22 | 133 m² | 2016 |
| Vaartkant | 22 | 182 m² | 1972 |
| Het Lange Rijntje | 21 | 134 m² | 2014 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.