Huizenprijzen en woningwaarde in Heerenveen
Heerenveen telt 16.171 woningen en ligt in de gemeente Heerenveen. De helft van de woningen is groter dan 110 m² en het mediane bouwjaar is 1984.
Wat is uw huis in Heerenveen waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Heerenveen
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 441 verkopen in Heerenveen.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 423.466 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.565 |
| Gemiddelde verkooptijd | 45 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 441 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 500 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Heerenveen bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Heerenveen is 110 m²; tegen € 3.565 per m² komt die uit rond € 392.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 45 dagen in Heerenveen. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Heerenveen
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Appartement | 5.362 | 33,3% |
| Tussenwoning | 3.419 | 21,2% |
| Vrijstaand | 2.792 | 17,3% |
| Twee-onder-een-kap | 2.517 | 15,6% |
| Hoekwoning | 2.013 | 12,5% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,6% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Heerenveen
15 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Heerenveen ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| De Greiden | Heerenveen | 3.469 | € 260.000 |
| Centrum | Heerenveen | 2.340 | € 224.000 |
| Skoatterwald | Heerenveen | 2.150 | € 458.000 |
| Midden | Heerenveen | 2.106 | € 242.000 |
| Noord | Heerenveen | 1.932 | € 295.000 |
| Nijehaske | Heerenveen | 1.506 | € 286.000 |
| De Akkers | Heerenveen | 1.443 | € 278.000 |
| De Heide | Heerenveen | 631 | € 597.000 |
| Oranjewoud | Oranjewoud | 264 | € 542.000 |
| Het meer | Heerenveen | 191 | € 445.000 |
| De Knipe | Hoornsterzwaag | 38 | € 404.000 |
| Oudeschoot | Jubbega | 34 | € 281.000 |
| Haskerveen | Heerenveen | 31 | — |
| Nieuweschoot | Heerenveen | 20 | € 319.000 |
| Nieuwebrug | Skarsterlân | 16 | € 348.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Heerenveen, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Heerenveen
De 60 grootste van 448 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 448 straten in Heerenveen.
| Heremaweg | 281 | 36 m² | 1974 |
| Fok | 229 | 62 m² | 2004 |
| Burgemeester Falkenaweg | 218 | 141 m² | 1934 |
| Burgemeester Kuperusplein | 218 | 67 m² | 1991 |
| Trekker | 218 | 79 m² | 1984 |
| Munt | 210 | 77 m² | 1972 |
| Coehoorn van Scheltingaweg | 198 | 73 m² | 2013 |
| Badweg | 184 | 58 m² | 1992 |
| Akkersplein | 168 | 77 m² | 1968 |
| het Meer | 166 | 142 m² | 1935 |
| Vijverlaan | 154 | 88 m² | 2020 |
| K R Poststraat | 152 | 96 m² | 1995 |
| Willem Lodewijklaan | 152 | 198 m² | 2004 |
| Kempenaerssingel | 143 | 87 m² | 2001 |
| Wederik | 143 | 107 m² | 1981 |
| Beugel | 141 | 50 m² | 1983 |
| Amelandlaan | 127 | 106 m² | 1967 |
| Heerenhage | 126 | 72 m² | 2021 |
| Zetveld | 126 | 107 m² | 1982 |
| Herenwal | 125 | 115 m² | 1922 |
| Stadhouderlaan | 116 | 171 m² | 2018 |
| Willem de Zwijgerlaan | 116 | 154 m² | 2002 |
| Roerdomplaan | 115 | 76 m² | 1971 |
| Zijlroede | 113 | 125 m² | 1976 |
| Lepelaarstraat | 110 | 122 m² | 1973 |
| Kattebos | 109 | 122 m² | 1975 |
| Frederik Hendriklaan | 108 | 145 m² | 2002 |
| Tormentil | 108 | 187 m² | 1990 |
| President Kennedylaan | 106 | 65 m² | 1965 |
| Sieger van der Laanstraat | 105 | 94 m² | 1958 |
| Vliet | 104 | 115 m² | 1977 |
| Jan Mankeslaan | 100 | 65 m² | 1965 |
| Veluwelaan | 100 | 48 m² | 1970 |
| Regentesselaan | 98 | 206 m² | 2019 |
| Golflaan | 97 | 120 m² | 1999 |
| Vogelwijk | 95 | 52 m² | 1971 |
| Scholeksterstraat | 93 | 107 m² | 1970 |
| Zwette | 91 | 136 m² | 1975 |
| Trambaan | 88 | 94 m² | 2008 |
| Rak | 87 | 124 m² | 1978 |
| Wulpstraat | 85 | 107 m² | 1969 |
| Nienke van Hichtumweg | 84 | 243 m² | 2013 |
| Mauritslaan | 83 | 180 m² | 2004 |
| Gruttostraat | 81 | 109 m² | 1970 |
| Barten | 80 | 121 m² | 1988 |
| Nieuwburen | 80 | 107 m² | 2014 |
| Valeriaan | 80 | 131 m² | 1973 |
| Zonnebloemstraat | 80 | 124 m² | 1957 |
| Gaasterlandlaan | 79 | 117 m² | 1968 |
| Jutte | 79 | 97 m² | 1986 |
| Nieuwstraat | 79 | 108 m² | 2005 |
| Turfsteker | 79 | 88 m² | 1988 |
| Leeuwarderstraatweg | 76 | 140 m² | 1930 |
| Azaleastraat | 75 | 86 m² | 1984 |
| Karturf | 75 | 138 m² | 1991 |
| van Goghlaan | 75 | 92 m² | 1966 |
| Wielen | 75 | 112 m² | 1974 |
| Koornbeursweg | 74 | 68 m² | 1978 |
| Gedempte Molenwijk | 73 | 56 m² | 1998 |
| Lark | 73 | 110 m² | 1974 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.