Huizenprijzen en woningwaarde in Gorredijk
Gorredijk telt 3.759 woningen en ligt in de gemeente Opsterland. De helft van de woningen is groter dan 119 m² en het mediane bouwjaar is 1979.
Wat is uw huis in Gorredijk waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Gorredijk
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 112 verkopen in Gorredijk.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 425.652 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.426 |
| Gemiddelde verkooptijd | 34 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 112 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 133 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Gorredijk bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Gorredijk is 119 m²; tegen € 3.426 per m² komt die uit rond € 408.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 34 dagen in Gorredijk. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Gorredijk
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 1.074 | 28,9% |
| Tussenwoning | 722 | 19,4% |
| Twee-onder-een-kap | 682 | 18,4% |
| Appartement | 651 | 17,5% |
| Hoekwoning | 584 | 15,7% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 98,8% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Gorredijk
8 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Gorredijk ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Gorredijk-Groene Long | Gorredijk | 863 | € 230.000 |
| Gorredijk-Centrum | Gorredijk | 826 | € 257.000 |
| Gorredijk-IJ buurt | Gorredijk | 792 | € 244.000 |
| Gorredijk-Loevestein | Gorredijk | 427 | € 422.000 |
| Gorredijk-Miente | Gorredijk | 341 | € 319.000 |
| Gorredijk-Bloemenwijk | Gorredijk | 294 | € 355.000 |
| Gorredijk-Buitengebied | Gorredijk | 147 | € 497.000 |
| Gorredijk-De Kromten | Gorredijk | 69 | € 441.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Gorredijk, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Gorredijk
De 60 grootste van 109 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 109 straten in Gorredijk.
| Stationsweg | 145 | 101 m² | 1935 |
| Compagnonsstrjitte | 144 | 101 m² | 1964 |
| Mouterij | 136 | 96 m² | 1980 |
| De Hoop | 118 | 72 m² | 1991 |
| Stokerij | 111 | 118 m² | 1974 |
| Heerenacker | 103 | 108 m² | 1964 |
| Nijewei | 98 | 133 m² | 1935 |
| Hoofdstraat | 97 | 119 m² | 1920 |
| Doalhôf | 93 | 126 m² | 1992 |
| Schoolstraat | 84 | 100 m² | 1998 |
| Skûtsje | 83 | 196 m² | 2003 |
| Langewâl | 79 | 121 m² | 1921 |
| Weverij | 74 | 122 m² | 1973 |
| Kûperij | 72 | 141 m² | 1978 |
| 't Leantsje | 69 | 107 m² | 1970 |
| Brouwerij | 66 | 142 m² | 1973 |
| Spinnerij | 66 | 128 m² | 1981 |
| De Leijen | 65 | 175 m² | 1935 |
| Brouwerswâl | 64 | 114 m² | 1921 |
| Watse Eelkesstrjitte | 64 | 97 m² | 1959 |
| H. Ringenoldusstrjitte | 60 | 78 m² | 1972 |
| Schansburg | 60 | 119 m² | 2009 |
| De Helling | 59 | 109 m² | 1969 |
| Jikke Reinbergenstrjitte | 56 | 133 m² | 2019 |
| Burgemeester Selhorststraat | 55 | 110 m² | 1993 |
| De Vlecke | 55 | 111 m² | 1971 |
| Kerkewal | 53 | 115 m² | 1910 |
| Jan Eisengastrjitte | 51 | 75 m² | 2018 |
| Nijlân | 47 | 144 m² | 1991 |
| Geert van der Zwaagstrjitte | 45 | 74 m² | 2025 |
| Trimbeets | 45 | 138 m² | 2006 |
| Delling | 43 | 165 m² | 2006 |
| Molenwal | 43 | 113 m² | 1946 |
| Wolkammerij | 40 | 111 m² | 1971 |
| Hegedyk | 39 | 193 m² | 1930 |
| Hofland | 38 | 78 m² | 2016 |
| Voltawerk | 38 | 148 m² | 2011 |
| 't Weike | 37 | 106 m² | 1920 |
| Wabbe Wissesstrjitte | 37 | 112 m² | 1970 |
| Formanjestrjitte | 36 | 53 m² | 1986 |
| Parkleane | 36 | 162 m² | 2006 |
| It Ramtwurk | 35 | 168 m² | 2025 |
| Sjoelstrjitte | 33 | 106 m² | 1966 |
| De Volharding | 32 | 102 m² | 1965 |
| Nieuwstraat | 32 | 111 m² | 1949 |
| De Wurkpleats | 31 | 124 m² | 2025 |
| Suster Romkespaed | 29 | 83 m² | 1977 |
| De Doppen | 28 | 164 m² | 1972 |
| De Rival | 28 | 153 m² | 1979 |
| Ra'anana | 28 | 108 m² | 1965 |
| Sânstjer | 28 | 146 m² | 1996 |
| Piperaai | 27 | 146 m² | 2023 |
| Houtmoune | 26 | 119 m² | 1969 |
| Iikmoune | 26 | 108 m² | 1969 |
| Roggeblom | 26 | 133 m² | 1997 |
| Tolbaas | 26 | 221 m² | 2001 |
| Rattelwacht | 25 | 109 m² | 1984 |
| Welvaren | 24 | 125 m² | 1966 |
| Dwersfeart | 23 | 175 m² | 1961 |
| Easterein | 22 | 137 m² | 1921 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.