Woningwaarde in Donkerbroek
Donkerbroek telt 839 woningen en ligt in de gemeente Ooststellingwerf. De helft van de woningen is groter dan 119 m² en het mediane bouwjaar is 1972.
Wat is uw huis in Donkerbroek waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Donkerbroek
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 12 verkopen in Donkerbroek.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 464.752 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.867 |
| Gemiddelde verkooptijd | 36 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 12 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 16 woningen |
Deze bedragen rusten op 12 verkopen — minder dan de 20 die wij als ondergrens aanhouden voor een gewoon gemiddelde. Reken op zo’n 7% onzekerheid op het niveau, en lees ze als een richting en niet als een prijs.
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Woningtypes in Donkerbroek
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 550 | 66,2% |
| Twee-onder-een-kap | 132 | 15,9% |
| Hoekwoning | 66 | 7,9% |
| Tussenwoning | 65 | 7,8% |
| Appartement | 18 | 2,2% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,0% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Donkerbroek
3 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Donkerbroek ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Donkerbroek-Zuid | Donkerbroek | 346 | € 273.000 |
| Donkerbroek-Buitengebied | Donkerbroek | 287 | € 462.000 |
| Donkerbroek-Noord | Donkerbroek | 206 | € 328.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Donkerbroek, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Donkerbroek
Alle 47 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type.
| Herenweg | 130 | 138 m² | 1955 |
| Buursterlaan | 46 | 107 m² | 1977 |
| Vicariestraat | 45 | 96 m² | 1972 |
| Veerhuisweg | 40 | 100 m² | 1987 |
| Nijhof | 38 | 103 m² | 1976 |
| 't West | 36 | 142 m² | 1964 |
| Bovenweg | 32 | 169 m² | 1971 |
| Schapendrift | 26 | 114 m² | 1970 |
| Schoolstraat | 26 | 100 m² | 2026 |
| Wemerstraat | 26 | 86 m² | 1955 |
| Petersburg | 25 | 138 m² | 1957 |
| Helmholtstraat | 24 | 122 m² | 1998 |
| Meester Brunstingweg | 22 | 119 m² | 1991 |
| Vaart Oz | 22 | 96 m² | 1972 |
| Wilpkamp | 21 | 94 m² | 1992 |
| van Zandenstraat | 19 | 97 m² | 1972 |
| Posthuisweg | 18 | 110 m² | 1971 |
| Oude Hof | 17 | 87 m² | 1977 |
| Leidijk | 16 | 134 m² | 1975 |
| Geert Wolter Smitweg | 15 | 124 m² | 1957 |
| Koelandsweg | 15 | 182 m² | 1938 |
| Vaart Wz | 15 | 129 m² | 1930 |
| Balkweg | 12 | 140 m² | 1962 |
| Oude Tramweg | 12 | 204 m² | 2021 |
| Tjabbekamp | 12 | 109 m² | 1956 |
| Vosseheer | 12 | 161 m² | 1955 |
| Laurentiusstraat | 10 | 130 m² | 1992 |
| Fruitier de Talmaweg | 9 | 147 m² | 1957 |
| Herenwal | 9 | 97 m² | 1930 |
| 't Hoogezand | 8 | 118 m² | 1956 |
| Bovenveld | 8 | 124 m² | 1956 |
| Hanestreek | 8 | 164 m² | 1963 |
| Moskoureed | 8 | 152 m² | 1950 |
| Kapelweg | 7 | 180 m² | 1972 |
| Kerkereed | 6 | 114 m² | 1956 |
| Moskou | 6 | 180 m² | 1958 |
| Peelrug | 5 | 178 m² | 1955 |
| Stobbepoelweg | 5 | 139 m² | 1957 |
| Bokkekampsweg | 4 | 154 m² | 1956 |
| De Pegge | 4 | 169 m² | 1975 |
| Schansmeerweg | 4 | 158 m² | 1994 |
| Vaartweg | 4 | 158 m² | 1988 |
| Kloosterweg | 3 | 182 m² | 2010 |
| Mandeweg | 3 | 134 m² | 1910 |
| Molenweg | 3 | 116 m² | 1961 |
| Ruskeweg | 2 | 186 m² | 1960 |
| Luitzen Oetsesweg | 1 | 220 m² | 2006 |
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.