Woningwaarde in Blaricum
Blaricum telt 5.414 woningen en ligt in de gemeente Blaricum. De helft van de woningen is groter dan 135 m² en het mediane bouwjaar is 1977.
Blaricum ligt over een gemeentegrens: de woningen vallen onder de gemeente Blaricum (5.413 woningen) en de gemeente Laren (NH.) (1 woningen). Alle cijfers op deze pagina gaan over de plaats als geheel.
Wat is uw huis in Blaricum waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Blaricum
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 163 verkopen in Blaricum.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 1.295.727 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 6.860 |
| Gemiddelde verkooptijd | 47 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 163 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 306 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Woningtypes in Blaricum
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 1.333 | 24,7% |
| Tussenwoning | 1.159 | 21,4% |
| Twee-onder-een-kap | 1.157 | 21,4% |
| Hoekwoning | 1.028 | 19,0% |
| Appartement | 727 | 13,5% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,8% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Blaricum
4 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Blaricum ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Blaricum-Dorp | Blaricum | 2.309 | € 1.318.000 |
| Bijvanck | Blaricum | 1.824 | € 440.000 |
| Blaricummermeent | Blaricum | 1.190 | € 789.000 |
| Crailo | Blaricum | 88 | € 1.535.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Blaricum, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Blaricum
De 60 grootste van 246 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 246 straten in Blaricum.
| Wetering | 132 | 68 m² | 1981 |
| 't Schaar | 104 | 71 m² | 1976 |
| Schapendrift | 95 | 177 m² | 1957 |
| Buizerd | 93 | 138 m² | 1977 |
| Booket | 86 | 143 m² | 1975 |
| Koggewagen | 86 | 202 m² | 1978 |
| Torenlaan | 79 | 296 m² | 1935 |
| Stobbe | 77 | 111 m² | 1980 |
| Floris V Dreef | 76 | 130 m² | 2016 |
| Zuiderzeedreef | 73 | 168 m² | 2017 |
| Huizerweg | 72 | 161 m² | 1926 |
| Eemnesserweg | 71 | 259 m² | 1930 |
| Erfgooiersdreef | 69 | 90 m² | 2014 |
| Stroomzijde | 68 | 88 m² | 2011 |
| Raat | 64 | 124 m² | 1975 |
| Naarderweg | 63 | 245 m² | 1956 |
| Meentweg | 60 | 120 m² | 1934 |
| Capittenweg | 56 | 170 m² | 1954 |
| de Dam | 55 | 111 m² | 1975 |
| Eerste Molenweg | 55 | 100 m² | 1954 |
| Noolseweg | 53 | 300 m² | 1939 |
| Langwagen | 51 | 170 m² | 1975 |
| Molenveenweg | 51 | 103 m² | 2010 |
| Prins Hendriklaan | 51 | 75 m² | 2021 |
| Hoofdweg | 50 | 151 m² | 1980 |
| Bussummerweg | 46 | 377 m² | 1976 |
| Fransepad | 44 | 186 m² | 1938 |
| Laantje van Heijenbrock | 44 | 127 m² | 2014 |
| Tweede Molenweg | 44 | 124 m² | 1929 |
| Bierweg | 41 | 288 m² | 1972 |
| Kerkpad | 41 | 119 m² | 1955 |
| Zwaluwenweg | 41 | 206 m² | 1950 |
| Emmerrek | 40 | 110 m² | 1976 |
| Nijhofflaan | 40 | 215 m² | 2020 |
| Schans | 40 | 148 m² | 1975 |
| Jufferlaan | 39 | 177 m² | 2021 |
| Schouw | 38 | 115 m² | 1975 |
| Viersloot | 38 | 84 m² | 1976 |
| Matthijssenhoutweg | 37 | 255 m² | 1950 |
| Rueterlaan | 37 | 58 m² | 2021 |
| Veurhuis | 36 | 110 m² | 1976 |
| de Noord | 35 | 115 m² | 1975 |
| Driftlaan | 35 | 151 m² | 1934 |
| Herman Kruyderlaan | 35 | 120 m² | 2014 |
| Laantje van Bruijn | 35 | 221 m² | 2020 |
| Meentzoom | 35 | 116 m² | 1973 |
| Dokter Catzlaan | 34 | 260 m² | 1959 |
| Professor Brouwerlaan | 34 | 171 m² | 2017 |
| Ravenlaan | 34 | 144 m² | 2016 |
| Mondriaanlaan | 33 | 138 m² | 2016 |
| Windvang | 33 | 110 m² | 1960 |
| Bergweg | 32 | 105 m² | 1963 |
| Gooischedreef | 32 | 91 m² | 2016 |
| Hazeleger | 32 | 117 m² | 1964 |
| Laantje van De Jong | 32 | 116 m² | 2021 |
| Laantje van Hynckes | 32 | 130 m² | 2014 |
| Cleyne Raboesdreef | 31 | 182 m² | 2017 |
| Kemphaan | 31 | 137 m² | 1977 |
| Hooibrug | 30 | 85 m² | 2015 |
| Professor van Reeslaan | 30 | 262 m² | 1938 |
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.