Woningwaarde in Aalden
Aalden telt 816 woningen en ligt in de gemeente Coevorden. De helft van de woningen is groter dan 123 m² en het mediane bouwjaar is 1978.
Wat is uw huis in Aalden waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Aalden
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 36 verkopen in Aalden.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 369.161 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 2.776 |
| Gemiddelde verkooptijd | 63 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 36 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 48 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Woningtypes in Aalden
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 350 | 43,7% |
| Twee-onder-een-kap | 238 | 29,7% |
| Tussenwoning | 89 | 11,1% |
| Hoekwoning | 75 | 9,4% |
| Appartement | 49 | 6,1% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 98,2% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Aalden
2 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Aalden ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Aalden | Zweeloo | 801 | € 317.000 |
| Verspreide huizen Zweeloo | Zweeloo | 14 | € 680.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Aalden, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Aalden
Alle 50 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type.
| Aelderstraat | 92 | 135 m² | 1962 |
| Brinkmaten | 56 | 98 m² | 1983 |
| Korenhof | 45 | 95 m² | 1992 |
| Volmolenstraat | 37 | 91 m² | 1958 |
| Wachthoorn | 36 | 109 m² | 1989 |
| Valsakker | 34 | 125 m² | 1978 |
| Marsstukken | 33 | 149 m² | 1976 |
| Baander | 30 | 184 m² | 2011 |
| Markeweg | 28 | 73 m² | 1971 |
| Gelpenberg | 23 | 163 m² | 1964 |
| Jan Mensinghstraat | 23 | 101 m² | 1969 |
| Oud Aalden | 23 | 262 m² | 1875 |
| Bosakker | 22 | 119 m² | 1972 |
| Wendakker | 22 | 140 m² | 1973 |
| Aelderhof | 20 | 96 m² | 1979 |
| Paardelandsdrift | 20 | 136 m² | 1984 |
| Tellingakker | 18 | 140 m² | 1973 |
| Weth H van Tarelstraat | 18 | 134 m² | 1977 |
| Dilakker | 17 | 134 m² | 1974 |
| Weersmaten | 17 | 120 m² | 1993 |
| Deel | 16 | 192 m² | 2008 |
| Paasbergstraat | 15 | 131 m² | 1964 |
| Molenwijk | 13 | 86 m² | 1972 |
| Kerkstraat | 12 | 145 m² | 1964 |
| Rozetta Koekoekstraat | 12 | 79 m² | 1974 |
| Westermaten | 11 | 141 m² | 1992 |
| Stobakker | 10 | 123 m² | 1978 |
| Meester Benninkstraat | 9 | 91 m² | 1957 |
| Oostermaten | 9 | 127 m² | 1995 |
| Hilde | 8 | 122 m² | 2003 |
| Opkamer | 8 | 225 m² | 2006 |
| Aelder Hooghepad | 7 | 213 m² | 2025 |
| Rutgerswal | 7 | 145 m² | 1965 |
| Walakker | 7 | 120 m² | 1973 |
| Aelder Hooghe | 6 | 112 m² | 1953 |
| Dijkakker | 6 | 139 m² | 1974 |
| Schouw | 6 | 122 m² | 2005 |
| Verzetsstrijderslaan | 6 | 192 m² | 1998 |
| Koemarsendrift | 5 | 219 m² | 1915 |
| Bremweg | 4 | 109 m² | 1964 |
| Hoekenakker | 4 | 131 m² | 1974 |
| Holtakker | 4 | 142 m² | 1974 |
| Aelderholt | 3 | 152 m² | 1991 |
| Hofakker | 3 | 125 m² | 1974 |
| Middenweg | 3 | 137 m² | 2023 |
| Oldeveen | 3 | 307 m² | 1959 |
| Nooitgedacht | 2 | 237 m² | 1949 |
| Padakker | 1 | 105 m² | 1973 |
| Westermarsendijk | 1 | 97 m² | 2025 |
| Witte Zandpad | 1 | 800 m² | 1977 |
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.